Mehmet Alikişioğlu / Yazar

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mehmet Alikişioğlu / Yazar

Her şey vatan için

15 Nisan 2013 Pazartesi 08:05

Karşısına geçince zappiş yaparken, argo dağarcığımı geliştiren, küfüre günaha girmem de büyük katkı sağlayan; cehennemin fani vasıtası Televizyon; dün gece beni utandırdı. Seyrederken görmedim de duydum.

Duydum demem çok doğru, haber kanalları artık dedikodu makinası olduğundan. Ne yapayım ben?

Konuyu bilimsel olacak kadar araştırmadım, çünkü gerçekten değecek bir şey değil. Telefonda sordum birilerine ama kimse detaylı konuşmuyor.

O konuda yorum yapmak istemiyorum diyenler çok. Bak arkadaş! Barış süreci bu hepimiz destek olmalıyız. Ayrıca, dinlenme korkusunu da abartmayım bence.

Tamam süreç için fazla bilgi sahibi olmayabiliriz ama destekleyelim bari.

Ben bir haber duydum; Akiller listesinde; Mehmet Barlas varmış ve istememiş; doğru mu bu? Aynı yerde çalışan, yakın arkadaşlarına soruyorum.

***

Bu iş telefonda olmaz diyorlar. Delirmek içten değil. Ne yapayım bunun için, barda gazinoda mı buluşalım? Hadi ona cevap vermiyorsanız;şunu bilen varsa söylesin; Hülya Avşar  konusu nedir? İşi geyiğe bağlamayalım. Hülya, dediğimiz insan, ses sanatçısı, sinema oyuncusu, tek kişilik tiyatro yapmış; talk showcu, adına dergi çıkaran, önemli varlığıyla sadece ve sadece nefes bile alsa canlı bir baş yapıttır. İsim ve varlık olarak, Türk magazin tarihi odur; desem azdır. Ayrıca, benim de akrabamdır. Hemen hemen her yıl bir kez karşılaşırız ve tanışırız. 1994 yılından beri bu tanışma geleneğimiz sürer.

Ancak görüşmüyoruz. Ve ben dehşet bir merak içindeyim; Hülya Hanım'a akil olması önerilmiş ve o "ret" cevabı vermiş midir?

Bir de şuna inanamadım, sosyalist ortamların değişmez savunucusu, bana Mülkiye'den beri gıcık bir arkadaşım; bir baktım, Hülya için endişelenmiş. Artık iyice suyu çıktı bu işin vallahi. Bakın ne diyor; "Göreceksiniz, bu tepkisinden sonra Hülya Avşar'ın başına neler gelecek". Artık salaklığın tam sarmala bağlanmış modelidir bu.

***

Ne olacak arkadaş. Ne gelecek başına? Devlet veya hükümet işi gücü bırakıp Hülya'nın peşine ajan mı salacak. Telefonlarını mı dinleyecek. Gizli görüntülerini mi çekecek. Çekse ne olur, Allah aşkına, Hülya ile ilgili görmediğimiz, duymadığımız ne kaldı? Ha şu olabilir; "yeni işe başlamış ajan veya gizli telefon dinleme elemanı" varsa tamam.

Çocuk deneyim kazansın da yanlış kişileri dinlemesin, saçma sapan adamları izlemesin diye bir önlem olabilir.

Ona da saygı duyarız. Yoksa, Hülya, Seda, Sibel, Lerzan, Tarkan, Furkan, Türkan, bunlar 24 saat anlatsa; ne anlatacak?

***

Şimdi, tüm sosyalistler, bu işin takipçisi olacaksa, bitmişiz demektir. Acaba, Hülya'mız "ben sosyoloji veya siyaset bilimleri konusunda zayıfım. Antropoloji ve ikna üzerine fazla bilgim yok. Bu iş beni aşar" diye ret cevabı vermiş olabilir mi.

Yoksa "işler güçler yerinde, şu aralar para sayma makinam bozuldu, sayma işini manuel yapıyorum vaktim yok" diye mi reddetti "akil"liği. Başına bir şey gelir mi gelmez mi? Ben orasını bilemem. Ama ben buraya "iyi yapmış" yerine; "ayıp etmiş" yazayım da; benim başıma bir şey gelmesin, orası daha mühim.

Akiller, bu işi para karşılığı yapmadıklarına göre "her şey vatan için" değil mi?

Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA