Mehmet Alikişioğlu / Yazar

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mehmet Alikişioğlu / Yazar

Hikayenin kralı

04 Ocak 2016 Pazartesi 22:58

   
Bir insan bir lisan mıydı? Bir lisan mı bir insandı? Tam hatırlamak istemesem de, başı saçma; sonu saçma bir laf. 
Adım başı yabancı dil okulu, kursu fışkıran bu ülkede, en az 30 yıldır yaratılamayan bir değer bu. Kurs değerli ayda 4 binlik olanı bile var.
Olmayan şu:
Ne ortada bir lisan var ne de onu konuşan insan. Elbette, dolduruş ve saçma sapan öğretme metodlarıyla gelinebilecek nokta bu.
Bazı siyaset falcılarının kendi istedikleri parti seçim kazanamadığında; halk aptaldı bizi anlamadıdemeye getirdiği, serzenişleriyle açıklanamaz. Bir saçmalık var tamam. Ama halk ne yapacak. Önüne gelene İngilizce biliyor musun diye iş görüşmesi yapan firmayla dolu piyasa. 
Daha da aptalca olanı İngilizce biliyor musun diyen; bilmiyor. Ama olsun; para onda, sorar sorar. Yazı yazamayan adam gazeteci; konuşamayan şapşal ana haber sunabilirse, hepsi olur.
Sen bana ver devletin okullarında İngilizce eğitimi; sonra hesap sor araştır; salak mıyım değil mi diye.Asıl çözüm bu.Yapamazlar elbette bunu; çünkü bazı ceplere para akışı durur.
Önce bir insanı çaresiz bırak; sonra karşısına geç gül. Aynen ülkede durum bu. Birbirinden palavracı, züccaciyeciden bozma tuhafiye işi yapamayacak, esnaf olsa selam verilmeyecek adamları doldur gazeteye
Sonra gazete okumayan, seviyesiz halk. Televizyonların hepsi siyaset bilimcisi. CNNTÜRK’ün Kandil’den başlayıp, Karaipler’e Oradan Pensilvanya daha sonra Malazgirt ovasına kadar yaptığı hizmeti de yazalım. Amaç belli!
Geliyoruz geliyoruz, aynı yere. El mahkum, Ayaklar Gardiyan.
Bir insan için yapılan ne varsa; ben asla bunlara televizyonda rastlayamıyorum. Bot devrildi, mülteciler öldü. Bot kimin; tık yok. Ben insan adına 3.5 milyar Euro almadımAllah bereket versin diyelim en iyisi
Yine aynı söylem insanlık. Bıkıyor insan, bu kadar insanlık adına yapılan, eylemden. Bir tane de insana dönük, iş var mı?Yerli 20 yaşında, bir yeni yetmeye sorun; sen ne istersin diye. Anlatsın. Putin’i göstersin size.
Sabah akşam, ihracaT kriz, ekonomi, din. Arada Keloğlan masallarından da komik işler. Bahçeli, Kayyum, Hamam, Domates.
Rusya ile kriz çıkmış. Ha ha ha! Bir saniye bile inanmaya değmeyecek bir masal. Yok vize yeniden konacak; yok iş adamları tutuklandı, yok Türk bankası basıldı. 
 

Mantıklı düşününce; Rusya bize teşekkür etmiştir. Uçağı düşürdük diye. 
Biz o uçağı düşürmesek; o bölgeye o kadar güçlü askeri yığınak yapacak bir nedeni olmazdı Rusya’nın. Halk goygoyu yaptılar. 
Ben falcı değilim ama kör de değilim. Amerika İran’a dalacaktı. O da ayrı bir palavraydı. O dönem İran iki İngiliz askerini alıkoydu. Bir hafta esir etti. Pardon, biz bunları casus sandık değilmiş dedi. Buradan anlaşıldı ki; bir haftada tık çıkmayan süer güçler, bir halt edemeyecek. Edemedi de. Anayasa, Babayasa, Ortanca, Orkide, Dünya, Ortadoğu, sanki mecburuz bu geyik haberleri dinlemeye. Bana normal öğrenci, maaşlı insan veya işsiz için yapılan ne var? Eğitim fırsat eşitliği, Sağlık. Onu ayrıntılı anlatan bir hikaye anlatan yok. Bahçeli olsa ne olur bahçesiz olsa; muhalefetin en ufak şikayeti bile yok. Havadan sudan atın. Biz de bekleyelim, hizmet aşağı inecek. Vay vay vay?

Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA