Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hukuksal garanti veremeyiz
29 Mart 2013 Cuma 20:40

"Hukuksal garanti veremeyiz"

Erdoğan, teröristlerin çekilmeleriyle igili olarak CNN Türk ve Kanal D ortak yayınında çarpıcı açıklamalar yaptı

Başbakan Erdoğan, canlı yayında teröristlerin çekilmeesiyle ilgili olarak soruları yanıtladı. Taha Akyol'un, "İnsanlar elinde silahla geçiyorsa müdahale etme demek hukuk devletinde mümkün değil dediniz. Yani silahları bırak çekil mi diyorsunuz" şeklindeki sorusuna Erdoğan, "aynen öyle" cevabını verdi. İşte sorular ve cevapları:

Taha Akyol: Silah bırakma şimdi olacak o zaman ileride değil.

Erdoğan: Gidecek olan silahla gitmez şimdi gider. Yasal zemin dendiği zaman hazırlancaak yasal zemin Anayasa aykırı olamaz. Biz böyle bir zemini nasıl oluşturabiliriz

Hande Fırat: Oslo sürecinde soruşturma açıldı. Biz benzer bir süreç istemiyoruz diyorlar. Çekilme aşamasında Kuzey Irak’a çekildikten sonra olabilecğeğini söylüyorlar. Bunun garantisi hükümettir dedikten sonra…

Başbakan: Oslo sürecinde mağdur MİT ve hükümettir. Oslo sürecinde bir çok manipülasyonlar yapıldı. Şimde ne oldu. Yeniden bir Oslo süreci yaşamak ister misiniz derlerse ben buna müsaade etmem. Gurbette farklı böcekler devreye girebiliyor..

Hande Fırat: Başka ülke istihbaratları mı?

Erdoğan: Hepsi olabilir. Böyle şeyler olduktan sonra artık kendi göbeğimizi kendimiz keseceğiz. Sınır geçceklerse silahı bırakmak suretiyle mümkün. Güvenlik güçlerimizin silahsız insana silah sıkması mümkün değildir.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA