Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hürriyet, Erdoğandan özür diledi, editörü işten attı!
13 Kasım 2015 Cuma 16:57

Hürriyet, Erdoğan'dan özür diledi, editörü işten attı!

Hürriyet gazetesi, internet sitesi hürriyet.com.tr'de bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan'la ilgili yayınlanan görselle ilgili özür diledi.

Hürriyet Gazetesi, bugün internet sitesinde yayınladığı bir haber görselinden dolayı Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'dan özür diledi ve görseli yayınlayan editör ve sorumlu müdürü işten çıkardığını açıkladı.

Hürriyet gazetesinin internet sitesinde bugün öğle saatlerinde "13'üncü Cuma uğursuzluğunun 13 sebebi" başlıklı haberde kurgu bir resim yayınlandı. Resimde, İsa'nın havarilerle son yemeğinde havarilerin arasında tavuk yiyen Erdoğan da kurguyla yerleştirilmişti. 

Hürriyet'in açıklaması söyle:

Gazetemizin internet sayfasında bugün öğle saatlerinde yayımlanan bir içerikte, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı da gösteren ve hiçbir şekilde kabul edilmesi mümkün olmayan bir görsel malzemeye yer verildiği üzüntüyle tespit edilmiştir.

Bu durum fark edilir edilmez söz konusu içerik yayından kaldırılmıştır.

Yürütülen süratli incelemenin sonunda bir dikkatsizlik sonucu meydana geldiği anlaşılan bu hatada sorumluluğu tespit edilen editör ile metnin hazırlandığı dijital yan yayınlar bölümünün başında bulunan içerik müdürünün görevine son verilmiştir. 

Yapılan, vahim bir hatadır. Ortaya çıkan bu durumdan dolayı Sayın Cumhurbaşkanı’ndan özür diliyoruz.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA