Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İddianameden Kırca çıktı!
08 Haziran 2013 Cumartesi 12:26

İddianameden Kırca çıktı!

28 Şubat ile ilgili olarak hazırlanan iddianameden sanatçı Levent Kırca da çıktı...

İddianamede, Batı Çalışma Grubu'nun planları arasında dönemin Başbakanı Necmetin Erbakan ile Refah Partisi Rize milletvekili Şevki Yılmaz’ın, sanatçı Levent Kırca tarafından hicvedilmesinin de bulunduğu savunuldu. 

Dönemin Genelkurmay Başkanı İsmail Hakkı Karadayı'nın bir numaralı sanık olduğu iddianamede, Çevik Bir 2, aynı zamanda Balyoz davasından ceza alan Çetin Doğan ise 3 numaralı sanık olarak yer aldı. Eski Başbakanlardan Tansu Çiller ve İçişleri eski Bakanı Meral Akşener ile 463 kişi de şikayetçi oldu.

YEREL SEÇİMLER

1309 sayfalık iddianamede, 1994 yılında yapılan yerel seçimler sonrası Refah Partisi'nin İstanbul, Ankara, Konya ve Kayseri başta olmak üzere bazı şehirleri kazanmasının ardından, TSK içerisinde bir yapının harekete geçtiği ifade edildi. 

Refah Partisi'nin 1995 seçimlerinden birinci parti olarak çıkması üzerine askeri müdahale düşüncesine sahip olan bu yapılanmanın Erbakan'ın partisine karşı açıkça psikolojik harekât yürüttüğü savunuldu.

İddianamede Batı Çalışma Grubu'nun şemasının da resmi çizildi. Buna göre, Çevik Bir'in emriyle ülkenin tamamını içine alacak şekilde istihbarat ağı kuruldu. Günlük raporlar BÇG'ye gönderildi. Oluşturulan rapor sistemi ve istihbarat ağı ile de takip başladı.

İDDİANAME KABUL EDİLDİ Mİ?

Ankara Cumhuriyet Savcısı Mustafa Bilgili tarafından hazırlanarak 13. Ağır Ceza Mahkemesine sunulan iddianamenin, 15 gün içinde mahkemece kabul edilmesi, ya da eksik bulunursa savcılığa iade edilmesi gerekiyordu. Ancak mahkemenin herhangi bir karar vermediği ve bu durumun da, yasa gereği otomatik olarak iddianamenin kabul edilmesi sonucunu doğurduğu öğrenildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA