Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İlk öpücükte aşk mümkün mü?
01 Ekim 2015 Perşembe 11:11

İlk öpücükte aşk mümkün mü?

Daha önce hiç tanımamış dört kadın ve dört erkek, bir video projesi için gözleri bağlı halde buluştu ve kısa bir sözlü tanışma faslından sonra birbirlerini görmeden öpüşmeye başladı...

 Daha önce hiç görmediğiniz, tanımadığınız biriyle, üstelik gözleriniz bağlı halde öpüşmek neye benzer? ‘Kör öpüşme’ aşki duyguları da beraberinde getirir mi? Soruların yanıtını merak eden Torontolu bir sinemacı ‘Kiss Me Now, Meet Me Later’ adlı bir video çalışmasına imza attı. ‘Şimdi öp, sonra buluş benimle’ diye tercüme edilebilecek video için sinemacı Jordan Oram birbirini tanımayan sekiz kişiyi bir araya getirdi. Gözleri bağlı halde buluşan erkek ve kadın sekiz gönüllü dörde bölündü. Çiftler arasında ilkin beceriksiz küçük sohbetler, ardından bir sessizlik yaşandı. Çiftler birbirlerine isimlerini söyleyip küçük sohbetler ettiler, o gün çekime nasıl geldiklerini anlattılar ve kendilerini rahat hissettikleri anda öpüşmeye başladılar. 
Oram “İlk öpücükle aşk mümkün mü?” sorusunun peşine düştüğünü söylüyor: “Biriyle buluşup, öpüşüp sonra da onunla tanıştıktan sonra aşk kimyası ortaya çıkabilir mi?”

op1-001.jpg

HADİ BİR DAHA ÖPÜŞELİM!
Gönüllü kadınlardan biri partnerine “Bana dokunabilirsin” diyordu, ‘deney’ esnasında; karşısındaki erkek ise “Oh, dokunabilir miyim? Teşekkürler!” diye yanıtlayacaktı, bir yandan heyecanla gülerken. 
Öpüşmeye usul usul başlayan çiftlerin tamamı son öpücük anında birbirlerine daha samimi öpücükler veriyordu. Genç bir kadın partnerinin yüzünü kendine doğru çekerek “Hadi bir daha öpüşelim!” diye seslendi, örneğin.


Finalde çiftlerden göz bantlarını kaldırmalarını istendi. Sonrası bol kahkaha ve ‘resmi tanışma’ için tokalaşma sahnesi… Bir erkek, karşısındaki kadına “Çok güzelsin!” diye seslendirken, kadın onu “Teşekkürler, çok hoşsun!” diye yanıtladı. (The Daily Mail) 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA