Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İnatçılığın yanına aklı koyabilirsek...
25 Nisan 2013 Perşembe 11:46

"İnatçılığın yanına aklı koyabilirsek..."

Fenerbahçe'nin Benfica ile oynayacağı tarihi maç öncesinde Aykut Kocaman, turu geçmeyi en az Benfica kadar istediklerini belirtirken inatçılıklarının yanına da akıl konulabilirse turu geçmelerinin mümkün olduğunu belirtti.

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Benfica maçı öncesinde karşılaşmanın oynanacak Şükrü Saracoğlu Stadı'nda Cristian'la birlikte bir basın toplantısı düzenledi. Kocaman'ın açıklamalarındaki satır başları şöyle; 

"Sanki hep yarı finalde oynuyormuşuz gibi bir hava var" 

"Hem kendi adıma hem de takımım adına bugün burada bana göre belki dünyanın milli takımlar organizasyonları dışında en önemi iki büyük turnuvasından birinde yarı finalde oynamanın gururunu heyecanını taşıyorum şu anda. 


"Futbolun modern zamanlarında bizim tarihimizdeki ilk defa tadacağımız bir gün bugün. Rakibimiz bizden çok daha tecrübeli, bizden daha büyük başarılara sahip. Her kulüp gibi saygıya değer bir kulüp. Sanki aldığım hava Benfica bu maçı ilk defa oynuyormuş gibi heyecanlı ama biz Fenerbahçeliler sanki hep yarı finallerde finallerde oynuyormuşuz gibi. Yarınki maça sıradan bir maçmış gibi bakılıyor. Gençlerbirliği maçının skoru bu maça fazlasıyla etki etmiş gibi duruyor. Yaklaşık 60 yılda 2 Türk kulübü bu seviyeye geldi. Biri şampiyon oldu 2000'de. O nedenle özellikle bütün taraftarlardan kesinlikle maçın her şeye açık olduğunu, bulunduğumuz yeri bilmek ve buna uygun davranışlarda, takımı desteklemesi için rica etmek zorundayız. Yarın son ana kadar maçı lehimize çevirmek için sonsuz bir çaba göstereceğiz. Aynı desteği,inancı taraftarlarımızdan da bekliyorum."


"Yatırımların amacı buydu" 
"Sportif değerler olarak bakılırsa Benfica maçı tarihimizin en önemli maçı olduğu tartışmasız bir gerçek. Tarihi anlamda da önem  arzediyor ancak esas olan yapılan yatırımların asıl hedefi buralara gelmekti. Olanaklar ölçüsünde aklımızı da devreye sokarak başarımızı ilerletmeliyiz"
 
"Bu turu geçen takım kupaya daha yakın"
"Plzen maçından önceki konuşmamda kupaya giden yolda çok önemli maçlar olduğunu söylemiştim diye hatırlıyorum. Son 8'e kadık, 8'e kalan her takım artık kupanın 3 aşağı 5 yukarı kupanın favorisidir. Son 4'e kaldıktan sonra takımlar arasında çok küçük farklar oluyor. Kazanmayı isteyen bir ekibimiz var. Bunların ne kadar etki edeceği yarın ve haftaya oynadığımız maçta hayata geçecek. Bu turun sonucunda avantajı elde eden takımın finale daha yakın olduğunu düşünüyorum."


"Yüzde 51 Benfica"
"Maçın favorisi bence yüzde 51 Benfica duruyor. Tecrübesi ve son dönemlerdeki çıkışıyla bir adım önde olan Benfica. Benfica'yı  adım öne getiren nedenlerin başında tecrübeyi dile getirdim. Ancak bizim de kendimize ait bir şablonumuz var. Bunları her iki maç sonunda sahaya daha çok yansıtan takım avantajlı olacak."
 
"Gol yememeliyiz" 
"Çok bilinen ama herkesin kullanmak zorunda olduğu bir nokta; esas olan turu getirecek avantajı elde etmek. Dolayısıyla tura giden en büyük avantaj mümkün olduğu kadar gol yememek. Futbol çok bilinmeyen faktörleri içinde bulunduruyor. Maçı mutlak ve mutlak gol yemeden bitirmeye çalışmanız gerekiyor. Taraftarın da bu elektriği göstermesi gerekiyor."


"Kart cezalısı Caner dışında eksiğimiz yok. Bir aksilik olmazsa maç saatine kadar tüm oyuncu grubumuz hazır."
 
"Benfica yüksek özgüvene sahip takımlardan biri. maçın ilk bölümünde biraz daha saldırgan oynayacak gibi gözüküyor."


"İlk defa buradayız. Ama en az Benfica kadar turu istiyoruz. gerçekten bunu çok istemek ve bunu isterken de inatçılığın yanına aklı koyabilirsek turu geçebiliriz."
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA