Rıza Zelyut / Gazeteci /Yazar

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Rıza Zelyut / Gazeteci /Yazar

İnce’nin diktatörü

19 Ağustos 2014 Salı 14:24

Tarihte garip olaylar vardır.  Bunlardan birisi de herhalde CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce’nin, partisinin Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na “diktatör” demesidir.

İnsanlar bu yakıştırmaya gülüyorlar; çünkü, diktatör imajı ile Kılıçdaoğlu imajını bir türlü yan yana getiremiyorlar.

Ama aynı insanlar, Muharrem İnce’nin asıl lideri söz konusu olunca, “Uygundur!” diye mühür vuruyorlar.

Kimdir Sayın İnce’nin asıl lideri?

-Deniz Baykal!

Parti içindeki bu kazan kaldırmaların arkasındaki asıl isim Deniz Baykal’dır. Sayın Baykal şimdi sanki kendisi CHP’yi iktidara getirmiş gibi konuşmakta, 1999’da CHP’yi barajın altına düşürdüğünü hiç hatırlamamaktadır.  İnce’yi meydana süren; Emine Ülker’leri arkadan kışkırtan odur. 

***

Peki, Kılıçdaroğlu’na diktatör diyen Muharrem İnce, acaba Sayın Baykal’a karşı bu kelimeyi kullanabilir miydi?

-Asla!

Baykal, derhal onun defterini dürer, ilk genel seçimde de kaldırır atardı.

Bunun örnekleri ortadadır. İnce’nin lideri; kendisini eleştiren onca CHP’liyi, sosyal demokratı Disiplin Kurulu’nu çalıştırarak CHP’den attırmadı mı?

Başkasını bırakalım da ben kendimi örnek vereyim:

2004 yılında CHP’den  Bakırköy Belediye Meclisi üyesi seçildim. 2005 yılında da partiden atıldım. Sayın Baykal’ın da bilgisi dahilinde..

Neden?

Çünkü belediye yönetiminin şaibeli sayılacak işlerine, partiyi dışlayan uygulamalarına açıkça ve ödünsüz biçimde karşı çıktığım için…

Şimdi Sayın İnce’den rica ediyorum. O dönemde Belediye Meclis Üyesi seçilen herhangi bir meclis üyesini bulsun; -hatta Baykalcı üyelere-  benim yaptıklarımı sorsun. Tümü de bölgedeki rantiyeye karşı cesurca nasıl mücadele ettiğimi  söyleyecektir.  

Dürüstlüğü ve CHP’yi savunduğum için beni partiden attıran zihniyet demokrat olacak, bu zihniyetin attırdıklarına yeniden siyaset hakkı veren Kılıçdaroğlu ise diktatör, öyle mi?

***

Sayın İnce eğer akıllı bir siyasetçi olsaydı daha dört yıllık bir lidere, ikinci bir genel seçime girme hakkı vermek gerektiğini düşünürdü. 17 yıl başta kalıp partiyi yüzde 20’nin üstüne çıkartamayan bir Baykal’a biat ederken, ilk hamlede CHP oylarını yüzde 25 artıran bir Kılıçdaroğlu’na diktatör diyeceksin ha!

Hem de AKP ilk defa ciddi bir iç krizle karşılaşmışken sen tutup dikkatleri oradan CHP üstüne çekeceksin; böylece orayı kamuoyunun gözünden saklamış olacaksın…

Yalova halkı, demokratik iradesini sana Baykal için isyan çıkar diye mi verdi arkadaş?

 

 

Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA