Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Instagramda nasıl takipçi kazanılır
11 Kasım 2015 Çarşamba 12:36

Instagram'da nasıl takipçi kazanılır

Akıllı telefonların gözde fotoğraf uygulaması “İnstagram” kendi şöhretlerini de yarattı. Kimi özel hayatını paylaştı kimi de eşsiz manzara fotoğraflarını yayınladı. Peki, paylaşımlarınızın geniş kitlelere ulaşması için ne yapmanız gerekiyor?

İşte Instagram fenomenlerinden takipçi arttırma tüyoları...

Serkan Demirci

in1.jpeg
Fotoğraf tutkusunun küçük yaşlarda babasının fotoğraf makinesini gizlice alıp çekimler yaparak başladığını söyleyen Demirci, çeşitli yarışmalarda dereceler kazandı.Ayrıca “Işığın Sesi” adlı kendi sergisini açtı. Bu süreçte Instagram macerası da başladı.


sserkan34 adlı hesabı halen 106 binin üzerinde kişi tarafından takip edilen Demirci, yeni kullanıcılara takipçi sayılarını artırmak için şu öğütleri veriyor:

“Bol bol fotoğraf çekip ekleyin. Popüler hashtag’leri kullanın. Beğendiğiniz karelere yorum yapın. Fotoğrafa lokasyon eklemek bile takipçi sayınızı artırır.”

Mustafa Seven

in2.jpeg

995 yılında Sabah Gazetesi Dergi Grubu'nda başladığı foto muhabirliğini sırasıyla Hürriyet Dergi Grubu, Gazete Pazar, Milliyet ve son olarak da fotograf editörü olarak Akşam Gazetesi'nde sürdürdü. Fotomuhabirliğinden reklam fotografçılığına dek geniş bir yelpazede üretim yapan Seven'in son yıllarda ticari işler dışında ürettiği fotoğrafları, sosyal medya üzerinden takipçileriyle paylaşıyor.

Ben İnstgram’da ilk fotoğrafımı paylaşalı 4,5 yıl falan oldu. Şimdi takipçi sayım 1 milyon 400 bin. Ama her gün yeni takipçiler geliyor bu listeye. Bu artıştaki en büyük etken tabii fotoğraflarımın aldığı yüksek beğenilerle sürekli bu uygulamanın ana sayfasında yer alması.


Genelde siyah beyaz belgesel tarzda hayatın işleyişini anlatan yaşamdan kareler paylaşıyorum ancak fotoğraflardaki ifadelerin güçlü olması şart. Seçici davranmaya çalışıyorum. Renkli doğa fotoğrafları da sunduğun oluyor ancak insan öyküleri, portreleri kadar beğeni görmediğini keşfettim mesela. Beni takip eden insanlar, hayatın içinden fotoğraflara daha fazla ilgi gösteriyor.

Türkiye için sabah 06.00 ile 10.00 saatleri arası çok yoğun bir trafik oluyor, öğlene doğru yavaşlıyor. Akşam 18.00-23.00 saatlerinde yeniden yoğunlaşıyor. Fakat dünyanın dört bir yanındaki insanlar için geceleri de 3 saatte bir kalkıyorum ben, bunun için saat kuruyorum ve fotoğraf paylaşıyorum.

Taha Özer

in3.jpeg

Zenginliğini, gece hayatını, gezip tozmalarını ve kadınlarla ilişkilerini sergilediği Instagram fotoğraflarıyla hızlı bir şekilde fenomen oldu Taha Özer.Şu an 116 bin takipçisi olan genç iş adamı yaşadığı lüks hayatı tapiçileriyle paylaşıyor.

Özer, verdiği bir röportajda, 'Ben kendim gibi yaşayan pek görmüyorum. Çünkü siz benim yaşantımın küçük bir kısmını görüyorsunuz; hem iş anlamında hem özel hayat anlamında kendi hayatımı seviyorum ve diğer insanlardan farklı olduğunu düşünüyorum. Bu da insanların ilgisini çekiyor' açıklamasını yapmıştı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA