Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İntihar eden polisin son isteği!
09 Temmuz 2013 Salı 15:17

İntihar eden polisin son isteği!

İntihar eden polisin son isteğini meslektaşları karşılayacak

İzmir’in Çeşme İlçesi’nde, ailevi ve ekonomik sorunları bulunan, sosyal paylaşım sitesi Facebook’taki sayfasında da polislerin çalışma koşullarıyla ilgili tepkilerini dile getirdikten sonra intihar eden polis memuru Erol Benzer’in son isteğini, meslektaşları yerine getirme kararı aldı. Benzer’in isteği doğrultusunda geride bıraktığı oğlunun eğitim masraflarının Emniyet Sen tarafından karşılanacağı duyuruldu.

Geçen cumartesi günü saat 09.00 sıralarında Çeşme Adliyesi önünde meydana gelen olayda, kadrosu Asayiş Şube Müdürlüğü’nde olan ve Karşıyaka bölgesinde resmi ekiplerde görev yapan 13 yıllık polis memuru Erol Benzer, beylik tabancasıyla başına ateş etmişti. Ağır yaralanan 37 yaşındaki Benzer, Sağlık Bakanlığı’na ait ambulans helikopterle götürüldüğü İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde hayatını kaybetti. Sosyal paylaşım sitesi Facebook’tan meslektaşlarına hitaben, "Polisin de adalete, insan gibi yaşamaya ve insan gibi çalışmaya hakkı olduğunun farkına varılması ve ’Demokrasi adına saha fazla polis yaşamına son vermesin, bu son olsun’ diye İzmir-Çeşme Adliye önünde kendimi şehit ediyorum. Umarım işe yarar, sesimiz duyulur, siz geride kalan meslektaşlarım hakettiği özlük haklarına ve insan hakları ile insani koşullarda yaşayıp çalışma şartlarına kavuşursunuz. Geride bıraktığım 71 yaşındaki annemi oğulsuz, 9 yaşında zaten annesiz büyüyen oğlumu bir de babasız, ailemi sevenlerimi ve sevdiklerimi bensiz bıraktığım için üzgünüm ancak meslektaşlarımın geride bıraktığım emanetlerime sahip çıkacaklarındanda şüphem yoktur" yazdığı ortaya çıktı. Benzer’in yine Facebook’taki "Polis Kürsüsü" isimli sayfada intihar etmeden önce sıkıntılarını paylaştığı da ortaya çıktı. Ölümüyle ailesini ve meslektaşlarını yasa boğan Benzer, Bornova’da toprağa verildi.

MASRAFLARI KARŞILANACAK

Erol Benzer’in intiharının ardından harekete geçen Emniyet Sen yönetim kurulu, geride bıraktığı oğlu Eray Benzer’in eğitim masraflarının karşılanmasına karar verdi. Toplantının ardından, Facebook’taki polis memurları dayanışma grubunda, bu karar tüm polislere duyuruldu. Duyuruda, "Emniyet Sen yönetim kurulumuzun yapmış olduğu telekonferans sonucu, intihar eden meslektaşımız Erol Benzer’in bizlere emanet ettiği biricik oğlunun hayatı boyunca eğitim masraflarının karşılanması kararı çıkmıştır. Emniyet Sen gönüllülerine duyurulur" denildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA