Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Irmak Ünal kızıyla ilgili ilk kez konuştu
04 Mart 2013 Pazartesi 10:42

Irmak Ünal kızıyla ilgili ilk kez konuştu

2 yıl önce anneliği tadan güzel oyuncu, "Hayatımın en güzel günlerimi onunla geçiriyorum" dedi

Yaklaşık iki yıl önce anneliği tadan Irmak Ünal, hayatının en güzel günlerini geçirdiğini söylüyor. Oyuncu, kızı Kayla’yla birlikte geçen eğlenceli günlerini ebebek’ten Bebek dergisine anlattı.

* Kayla doğduktan sonra değişen hayatınızı özetler misiniz?

- Rüzgar gibi geçti diyebilirim. Hayatımın en güzel 20 ayıydı. Bu süreç içinde çocuğumun, eşimin ve tüm ailemin benimle olduğunu hissettim. Kızımla birlikte ben de büyüdüğümü hissediyorum. Bu da bana mutluluk veriyor.

 

* Anne olmak için doğru bir zaman mıymış?

- Asla “Keşke daha sonra olsaymış” gibi bir şey düşünmedim. Yaş olarak keşke daha genç anne olsaymışım dediğim zamanlar bile oluyor. 

Ancak şu anki dünyaya bakış açımı, olayları yorumlayışımı düşünecek olursam da tam zamanıymış diye düşünüyorum.

 

* Peki anne olmak sizi değiştirdi mi?

- Olumsuz yönde hiçbir şey değişmedi, aksine olumlu değişiklikler oldu. Hayatımda en severek yaptığım şey; annelik... 

Eskiden oyunculuk zannederdim ama oyunculuktan kat kat daha fazla sevdim anne olmayı. Anne olduktan sonra kendimi ve insanları daha iyi anlamaya başladım.

 

Bir bebeğin çocuk oluşunu, büyümesini seyrettiğiniz zaman dünyadaki her insanın bir gün çocuk olduğunun bilince çok daha iyi varıyorsunuz. Herhangi birine karşı duyduğun öfke, kızgınlık minimuma iniyor. 

Anne olduktan sonra her şeye karşı daha yumuşak, anlayışlı ve sevecen bakmaya başladım. İyi yürekli bir çocuk yetiştirmek en büyük önceliğim.

 

* Hamileliğiniz nasıl geçti?

- Çok güzel geçti. Doğumum biraz zorlu oldu ama sonuç önemli. Normal doğum yapmak istemiştim ama 20 saatin sonunda sezaryene aldılar. Şimdi geriye dönüp düşündüğümde, tüm bunları korkunç bir hikâye olarak anmıyorum. Aksine güzel şeyler anımsıyorum, bunda doktorun da çok büyük bir önemi var tabii.

 

* O dönemde kaç kilo aldınız?

- 13 kilo aldım. İki ay sonra dokuz kilo vermiştim, diğerleri de sonra kendiliğinden gitti. Şu an hamile kaldığım kilodayım.

 

* Ne kadar süre emzirdiniz?

- 14 ay. Daha sonra doktor “yeter” deyince biz de yavaş yavaş sonlandırdık.

 

* Kız çocuğu annesi olmak nasılmış?

- Kız çocuğa sahip olmak en başta çok zevkli bir şey. Süs püs konusuna gelecek olursak, ben süslü biri olmadığım için kızımı da süslemiyorum. Maskulen bir ruha sahibim ama kızım olduktan sonra kadın olmayı bir kez daha sevdim. Kadına çok büyük bir enerji katıyor. 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA