Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İstanbul Adliyesinde basın açıklaması yasaklandı!
07 Mayıs 2013 Salı 14:20

İstanbul Adliyesi'nde basın açıklaması yasaklandı!

Çağlayan'daki İstanbul Adliyesi önünde basın açıklaması yapmak yasaklandı. Polis, gaz tüpüyle adalet sarayı önünde nöbet tutuyor.

İSTANBUL - Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’nın önünde basın açıklaması yapılması yasaklandı. Yaklaşık 2 yıl önce hizmete giren İstanbul Adalet Sarayı’nın C kapısının önü sürekli eylem ve basın açıklamalarının adresi oldu. Sık sık çeşitli gruplar tarafından basın açıklamalarının yapıldığı C kapısının önü, bugün alınan karar ile eylemcilere kapatıldı. Adliyenin güvenliğinden sorumlu emniyet görevlililerine, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın “Adliyenin kapılarının önünde basın açıklaması yapılmasına izin vermeyin" şeklinde talimat verdiği öğrenildi.

Bu talimatın ardından basın açıklamalarının yapıldığı merdivenlerin önüne çevik kuvvet ekibi yerleştirildi. Gaz tüplü ve maskeli polislerin bu bölgede eylem yapmak isteyen gruplara izin vermeyeceği belirtildi. Eylem veya açıklama yapmak isteyen grupların, adliyenin karşısındaki meydana yönlendirileceği ifade edildi. Emniyet görevlilerinden alınan bilgiye göre, başsavcılık tarafından yasaklanan bölgede bugüne kadar yaklaşık 250 eylem oldu ve bu eylemlerde herhangi bir sorun yaşanmadı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA