Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İstanbulda sis etkili oldu
04 Mayıs 2013 Cumartesi 13:51

İstanbul'da sis etkili oldu

İstanbul sabah erken saatlerde yoğun sisin etkisi altında kaldı. Sis nedeniyle Boğaziçi Köprüsü dahi zor fark edildi.

Gece saatlerinde etkisi gösteren sis sabah saatlerinde yoğunlaştı. İstanbul genelinde etkili olan sisli hava trafikte görüş mesafesini düşürdü. Boğazda ve denizde de etkisini gösteren sis nedeniyle Boğaziçi Köprüsü dahi zor fark edildi.

DENİZ ULAŞIMI DURDU   

İstanbul Boğazı'nda etkili olan sisin görüş  mesafesini düşürmesi, deniz ulaşımını olumsuz etkiledi. Boğazda öğle saatlerinde etkisini arttıran sis nedeniyle, Şehit Hatları  vapur seferleri, İstanbul Deniz Otobüsleri AŞ'nin  Bakırköy-Yenikapı-Kadıköy-Bostancı deniz otobüsü ve Sirkeci-Harem/Harem Sirkeci  araba vapuru seferleri yapılamıyor.


İstanbul Boğazı, sis nedeniyle transit gemi geçişlerine de kapatıldı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yetkilileri, saat 13.30'dan itibaren  boğazdaki sisin etkisini kaybedeceğini bildirdi.

 

MARMARA VE KARADENİZ'DE YER YER YOĞUN SİS BEKLENİYOR

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Marmara ve Karadeniz'de kara ve deniz arasındaki sıcaklık farkından kaynaklanan sis hadisesinin yer yer yoğun olarak bugün ve önümüzdeki iki gün boyunca devam etmesi beklendiğini açıkladı. Yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (deniz ve hava ulaşımında aksamalar, düşük görüş mesafesi vb.) dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

HAFTA SONU NASIL GEÇECEK

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, geçtiğimiz hafta sonundan bu yana mevsim normallerinin 5 ila 8 derece üzerinde seyreden hava sıcaklığının yarın ve hafta sonunda da bütün yurtta normallerinin üzerinde seyretmeye devam edeceğinin tahmin edildiğini açıkladı.

Bu hafta içerisinde ölçülen en yüksek hava sıcaklığı Hatay’da 37, Adana ve Antalya’da 36, Aydın’da 35, Manisa’da 34, İzmir’de 32, İstanbul’da 29 Ankara’da 28 derece olduğu belirtildi. Bu hafta sonunda da bütün bölgelerde havanın genellikle az bulutlu ve açık, İç bölgelerde öğle saatlerinde parçalı ve çok bulutlu, İç Anadolu’nun güney ve doğusu, Akdeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzeyinde ise kısa süreli ve yerel sağanak geçişlerin olacağı belirtildi.

Hava sıcaklığının, önümüzdeki hafta başından itibaren doğu bölgelerinde görülecek yağışlarla birlikte biraz azalarak mevsim normalleri civarına düşeceği, ancak iç ve batı bölgelerde önümüzdeki hafta boyunca da mevsim normalleri üzerinde seyretmeye devam edeceğinin tahmin edildiği açıklandı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA