Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İşte Trabzonun borcu!
20 Mayıs 2013 Pazartesi 14:51

İşte Trabzon'un borcu!

Bordo Mavili kulüp, mali tablosuyla ilgili bir açıklama yaptı

TRABZONSPOR Denetleme Kurulu, 25-26 Mayıs tarihinde yapılacak olağanüstü genel kurul öncesi bordo mavili kulübün borcunun 175 milyon lira olduğunu açıkladı.

BORÇLA İLGİLİ SPEKÜLASYONLAR YAPILIYOR

Denetleme Kurulu, bir ilki gerçekleştirdi ve genel kuruldaki mali bilançoyu kamuoyuna duyurdu. Ziyabey Tesisleri'nde bir basın toplantısı düzenleyen Denetleme Kurulu Başkanı Mahmut Ören, kulübün 30 nisan itibariyle borcunun 175 milyon 652 bin 541 lira olduğunu söyledi. Mahmut Ören, bir çok başkan adayının bulunduğunu ve kulübün borcuyla ilgili olarak da bir çok spekülasyon yapıldığını belirterek şunları söyledi:

"BİLGİLENDİRMEK İSTEDİK"

"Biz de, dedikodu ve spekülasyonlara yer vermemek, ayrıca başkan adayları ve üyeleri bilgilendirmek için denetleme raporlarını kamuoyunu ile paylaşmak istedik. 175 milyon 652 bin 541 lira olan borcun, 24 milyona yakını uzun vadeli. 152 milyon 9 bin 626 lirası ise kısa vadeli, yani bir yıl içerisinde ödenmesi gereken borç."

"AĞUSTOS'A KADAR 70 MİLYONA İHTİYAÇ VAR"

Kulübün Ağustos Ayına kadar olan süreçte 70 milyon TL'lik kaynağa ihtiyaç duyduğunu da belirten Mahmut Ören, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Mevcut borç rakamının 110 milyon lirası kredi borcu ve bu borç karşılığında çoğunluğunu 3 yıllık yayın gelirlerinin oluşturduğu 180 milyon liralık temlik var. Mayıs–Ağustos ayı içerisinde ihtiyaç duyulan 70 milyon TL'lik borç ise futbolcu taksitleri, vadesi gelecek vergiler ve muhtelif ödemelerden oluşuyor. Bizim verdiğimiz rakamlar hem kulüp derneği ve bağlı şirketler, hem de iki ayrı bağımsız denetim firması tarafından denetlenmektedir."

"MALİ AÇIDAN BİTMİŞ KULÜP DEĞİLİZ"

Mahmut Ören, kulübün mali açıdan bitmiş bir kulüp olmadığını belirtirken de şunları söyledi; "Kulüp zaman zaman tarihinde maddi sıkıntılar çekmiştir ama birliktelikler sayesinde bu sorunun altından kalkmıştır. Mayıs sonu itibari ile gelecek sponsorluk gelirleri vardır ve bunlar borcu düşürecektir. Bu yaptığımız açıklama kulüp tarihinde bir ilk oldu. Umarım bundan sonra da böyle devam eder."

 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA