Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İsteyen okula formayla gidecek
09 Haziran 2013 Pazar 22:51

İsteyen okula formayla gidecek

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, serbest kıyafet uygulamasıyla ilgili bu açıklamayı yaptı..

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, doğum yeri olan Bilecik’in Pazaryeri ilçesi Demirköy'deki 'Geleneksel Birlik ve Beraberlik Pilavı' etkinliğine katıldı.

İlkokulu okuduğu ve mezun olduğu köyde bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Avcı'ya, gazeteciler tarafından sorular yöneltildi.

Bunlardan biri de, "Gelecek yıl kıyafet yönetmeliği değişecek mi, yoksa serbest kıyafet devam edecek mi?" şeklindeydi ve yanıt, “Serbest kıyafet genişleyerek devam edecek. Serbest kıyafetin içerisinde forma seçme hürriyeti olacak” oldu.

Avcı, "Seviye Belirleme Sınavı yapıldı ve bundan sonra olacak mı?" sorusuna da, “Şimdi her halükarda Fen ve Anadolu Öğretmen Liselerinin kapısında ciddi yığılma olan okullara bir eleme yapmak gerekiyor ama bunu tek bir sınava, çocukları strese sokan, sadece test becerilerine dayalı tek bir sınava bağlı olarak öğrenci seçmek hepimizin şikayet ettiği bir konuydu.

Geçenlerde Meclis'te de gerekli açıklamaları yaptım. Siz de takip etmişsinizdir onları. İnşallah önümüzdeki yıl ve ondan sonraki yıllarda müfredatta yani sene içerisinde okutulan dersler ve onlardan alınan notlarla değerlendirmelere katılacağı bir sistem oluşturmaya çalışıyoruz.

Bu merkezden yürütülecek ve merkezde değerlendirilecek, dallarında da hiçbir öğretmenin kendi sınavında değil öğretmenlerin farklı sınıflarda gözetmen olarak görevlendirilecekleri sınavlarla sene içi başarıları da değerlendirilecek ve onların değerlendirmeleri toplamında sıralama puanı yapılabilecek” yanıtını verdi.

— Avcı, bir gazetecinin "Dershanelerin kapatılmasıyla ilgili çalışma yapılıyor mu " sorusu üzerine, “Ne güzel hava, güzel ortam var. Dershanelerin durumuyla ilgili çalışmalarımız sürüyor. Neticelendiği zaman net bir açıklama yapacağız. Şu anda net bir açıklama yapma aşamasında değiliz” dedi.

— "Okullarda diploma ücreti alınıyor ve bu konuda çok şikayet var" denilmesini üzerine Avcı, ücret alınmaması gerektiğini söyledi.

— "Türkiye’de nüfusu 300 bin olan yerlerde Fen ve Anadolu Öğretmen Liseleri kapanacak mı?" sorusuna da Bakan Avcı, “Hayır kapanmayacak. Yenisi açılmayacak. Gerekli öğrenci alt yapısı olmayan yerlerdeki okullar dönüştürülecek ama bütün okullarımız mevcut kapasitelerine göre değerlendirilecek” yanıtı verdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA