Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İthal hırsızları lüks merakı yakalattı
02 Nisan 2013 Salı 14:43

İthal hırsızları lüks merakı yakalattı

Kuyumcu kuryelerinin içinde 280 bin liralık takı bulunan çantasını çalmaktan tutuklanan Kolombiya ile Guatemala uyruklu 4 şüpheli, lüks otellerde kalmaya başlayınca, yakalandı.

İZMİR'de kuyumcu kuryelerinin içinde 280 bin liralık takı bulunan çantasını çalmaktan tutuklanan Kolombiya ile Guatemala uyruklu 4 şüphelinin, lüks otellerde kalmaya başlayınca, yakalandıkları ortaya çıktı.

Çiğli'de geçen 1 Mart’ta meydana gelen olayda, kuyumcu kuryeleri, kullandıkları 35 HB 2665 plakalı otomobilin lastiğinin patlaması üzerine değiştirmek için aşağıya indi. Bu sırada kuryelerin yanına gelen yabancı uyruklu bir kişi, sorularla onları oyaladıktan sonra yanlarından ayrıldı. Lastiği değiştiren kuryeler, içerisinde 280 bin lira değerinde altın takı bulunan çantanın otomobilden çalındığını fark etti. Kuryeler E.Y.K. ve H.Ö.’nün ihbarı üzerine polis çalışma başlattı. Bölgede bulunan mobese kayıtlarından ve taşıt tanıma sisteminden yararlanılarak şüpheli bulunun 4 otomobilin plakaları belirlendi. Bu araçlar üzerindeki araştırmalar sırasında otomobillerden birisinin İstanbul’dan sahte pasaportla kiralandığı saptandı.

4 ŞÜPHELİ TUTUKLANDI

Önceden belirledikleri kurye aracını takip eden şüphelilerin, otomobil lastiğinin patlamasının ardından, hırsızlığı gerçekleştirdikleri ortaya çıktı. Polisin araştırmalarında, yabancı uyruklu şüphelilerin, olayın ardından Çankaya semtinde konakladıkları oteli de terk ettikleri saptandı. Takipler sonrasında Guatemala uyruklu M.R.C.H. ve J.I.P.M. Bursa’da, Kolombiya uyruklu V.C.M. ve O.D.M.P. de Antalya’da yakaladı. Liderliğini 80 yaşındaki M.R.C.H.’nin yaptığı şebeke elemanları, suçlamaları kabul etmeyip, kendilerinin uluslararası mücevher ithalatçısı olduklarını öne sürmelerine rağmen sevk edildikleri mahkemece tutuklandı.

EVDEN OTELE GEÇMİŞLER

Tutuklanan şüphelilerin, yakalanma süreçlerindeki ayrıntılar da ortaya çıktı. Polisin araştırmaları sonrasında kimliklerini belirlediği 4 şüphelinin, olayın ardından İzmir'i terk ettiği belirlendi. Tüm Türkiye’de sürdürülen aramalarda, şüphelilerin izine rastlanmadı. Gecelik kiralanan evlerde ya da araç içerisinde gizlenmeyi tercih ettikleri ihtimali üzerinde durulan şebeke elemanlarının, bulundukları illerde yakalanmamalarının da verdiği rahatlıkla lüks otelde kalmayı tercih ettikleri saptandı. Otel kayıtlarının da polisin takibinde olması nedeniyle, Guatemala uyruklu M.R.C.H. ve J.I.P.M. ile Kolombiya uyruklu V.C.M. ve O.D.M.P.’nin yakalandığı belirtildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA