Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İzmitli Hyundai i20 kendi sınıfında oldukça iddialı!
15 Haziran 2015 Pazartesi 10:12

İzmitli Hyundai i20 kendi sınıfında oldukça iddialı!

İzmit’te üretilerek tüm dünya pazarına sunulan Hyundai i20, son dönemlerde ortaya koyduğu tasarım felsefesi ile tüm gözleri üzerine çeviriyor

Yeni i20 kendi sınıfında rakiplerine yenilenmiş hali ile korku salacak gibi görünüyor. Hyundai i20 1.4 benzinli modeli tamamıyla kabuk değiştirmiş yapısıyla bu hafta konuğumuz oluyor.

Özellikle Avruap’da çok popüler olan ve daha şirin, daha olgun bir tasarıma kavuşan i20 hem rakiplerine hem de üst sınıfa adeta gözdağı veriyor. Aynrıca daha keskin tasarıma bürünen  Hyundai i20’nin ön görünümünde  yapılan radikal değişiklikler hemen dikkat çekiyor. 

Selefene göre 40 mm daha büyüyen i20, geriye doğru keskinleştirilen LED farları birbirine birleştiren ince ön ızgara yapısı ve ortasında şekillenen Hyundai logosu aracı daha sportif ve havalı bir tasarıma dönüştürmüş. Araca yan profilden baktığımız zaman ise selefinde düz inen arka kapı çizgisi yeni nesilde omuz hizasında ok şeklinde bir tasarıma kavuşmuş.

İÇ MEKAN ŞIKLIĞI

Hyundai, i20’deki ferah ve geniş iç mekanı desteklemek adına bir takım ayrıcalıklı donanımlara yer vermiş. Panoramik cam tavan sayesinde temiz havayı iç mekanda hissetmenin yanı sıra güneşin ışınlarını modern kabine doldurmak için sadece bir butona dokunmak yeterli . Panoramik cam tavan, istendiği an yukarı doğru hareket ederken geriye doğru açılarak doğal ve temiz havanın yolculuk boyunca elde edilmesine imkan tanıyor.

 Direksiyon sistemi Hyundai’nin diğer modellerinden tanıdık.  Direksiyonun üzerindeki kumanda yerleşim sistemi oldukça başarılı işlenmiş ve buradan bir çok öğeye kumanda edilebiliyor.

  Gösterge paneli okunaklı ve hemen ortasında yol bilgisayarı monte edilmiş, müzik sistemi eskisine göre daha yukarı taşınmış. Üst donanım seviyesinde sunulan  dokunmatik ekran USB ve SD kart girişi ile daha teknolojik bir hale getirilmiş.  Araçta kullanılan kaliteli malzeme ve başarılı işçilik her zamanki gibi Hyundai’ye yakışır şekilde.   Arkada oturan yolcular için de oldukça geniş diz mesafesi sunan otomobilin bagaj  kısmı ise  yeterli seviyede.

RAHAT YOL TUTUŞU SUNUYOR

Rahat ve konforlu bir yol tutuşu sergileyen i20’de standart sunulan ESP sistemiyle orta sertlikteki süspansiyonları sayesinde size güven veriyor.  Ayrıca keskin virajlarda ve çukurlarlarda sessiz çalışma konusunda başarılı. Yenilenen i20’de yol, rüzgâr ve motor sesi eskisine  göre daha az içe yansıyor.  Sonuç olarak bizim İzmitli i20 yeni tasarımı ile oldukça havalı bir otomobil ve sınıfında oldukça iddialı.

GÜVENLİK

 Hyundai i20,  güvenlik donanımlarıyla donatılMIŞ Elektronik Stabilize Programı (ESP), aracın savrulmasına neden olabilecek durumlarda, her tekerlek için fren dağılımı ve tekerlek hızı gibi kontrolleri yaparak güvenli bir sürüş imkânı sağlıyor. ESP, tüm donanım seviyelerinde standart olarak sunuluyor. ESP’nin regülasyonlar nedeniyle standart olacağı otomobil pazarında Hyundai‘yi rakiplerinden ayıracak olan bir diğer donanım ise Araç Stabilite Yönetim Programı (VSM). Asimetrik yüzey (kuru/ıslak) üzerinde meydana gelen ani fren ya da yön değişikliği esnasında aracın kontrollerini denetleyen sistem, güvenli bir sürüş için destek oluyor. Yeni i20’de standart olarak sunulan Yokuş Kalkış Destek Sistemi, yokuş üzerinde oluşabilecek tehlikeli geri kaymaları önlemeye yardımcı.

Teknik Özellikler

Motor: 1.4  
Maksimum Güç: 100 Bg 6000 d/d  
Maksimum Hız: 170 km/s
Hızlanma (0 – 100km/sn) 13.2
Yakıt Türü   Benzin
Şehir İçi: 9,2 lt
Şehir Dışı: 5,3 lt
Karma: 6,7 lt
 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA