Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kaddafinin kızına sınırdışı
04 Nisan 2013 Perşembe 11:22

Kaddafi'nin kızına sınırdışı

İç savaş sırasında Cezayir'e sığınan Ayşe Kaddafi, parçaladığı postes yüzünden sınırdışı edildi.

Libya'da yayımlanan Ennahar gazetesinin haberine göre, Cezayirli yetkililerin sınırdışı kararı almasından önce bardağı taşıran son damla Ayşe Kaddafi'nin Cezayir Devlet Başkanı Buteflika'nın resmini parçalaması oldu.


Daily Telegraph gazetesi, Ayşe Kaddafi'nin geçen sene Ekim ayından bu yana Umman'da yaşadığını aktarıyor. Uluslararası polis teşkilatı Interpol'ün hakkında tutuklama yayımladığı Ayşe Kaddafi, 2011'deki bombardıman sırasında general olan kocası ve iki çocuğunu kaybetti.

Daily Telegraph'ın haberinde Ayşe Kaddafi'nin 2011'de silahlı isyancılardan kaçtıktan sonra bir bebek dünyaya getirdiği belirtiliyor.
Kaddafi, tıklayın Libya'yı 42 yıl yönettikten sonra 2011 yılında NATO öncülüğündeki bir hava operasyonunun da desteklediği silahlı bir ayaklanma sırasında öldürüldü.
Daily Telegraph'taki haberde Ayşe Kaddafi'nin tıklayın Libya'daki savaş sırasında babasından yana tavır aldığı aktarılıyor.

Kaddafi'nin, babası için "Acılarıma deva hüznüme duvar oldu" dediği aktarıyor.
37 yaşındaki Ayşe Kaddafi, Muammer Kaddafi'nin tek kızı olarak biliniyor.

Ayşe Kaddafi'nin, korumalarına saldırdığı ve kaldığı evdeki eşyaları dağıttığı ve bütün bunların sonunda Cezayirli yetkililerin "sabrının taştığı" söyleniyor. 
Daily Telegraph'ın haberine göre Kaddafi evinde yangın çıkarıyor ve olanlardan tıklayın Cezayir hükümetini sorumlu tutuyordu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA