Leyla Liman Oruç / Yazar

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Leyla Liman Oruç / Yazar

KADINI ÖLDÜRÜRÜM KRAVATIMI TAKAR YIRTARIM…

11 Kasım 2015 Çarşamba 10:58

Üretgenlik, koşulların zora girdiği anlarda, sorunların artmaya başladığı anlarda kendini gösterirmiş. Bugüne kadar şiddet mağduru birçok kadın gördük. Gerek ekranlarda gerekse sosyal çevremizde. Her şiddet mağduru kadın gördüğümde empati yapıp iyice çileden çıkardım. Kişi herhangi bir sorundan bahsediyorsa kendince çözüm önerileri de olmalı diye düşünüyorum. Geriye dönük yazılarıma baktığımda şiddet uygulayanlara çeşitli cezalar verilmesini önerip durmuşum kendimce!.

Hatta onları birçok kez etrafı canavar balıklarla çevrili adaya dönüşü olmayan biletlerle yollamışımdır. Yolluk olarak da; az pamuk, yeteri kadar da patiska vermeyi de ihmal etmemişimdir(!).

En garanti çözüm diye gördüğüm, kas güçlerini zayıflatan bir ilaç geliştirip, sanayi tipi enjektörlere çekip kadınlara dağıtalım da demişimdir…. Şiddet gören kadınlar hem bedenen acı çekiyorlar, hem de ruhsal olarak aşağılanmış, örselenmiş oluyorlar. Tam anlamıyla kabul edilmesi imkansız acı bir durum karşısında çaresizler.

Bu hissedilen fiziksel ve ruhsal can acısıyla diyorum ki; onları cezalandırmayı "hak yerini bulmalı" şeklinde yapalım. Göze göz, dişe diş yani.

Kadına şiddet uygulayanı kendisinden daha güçlü iki kişinin kucağına atalım(!). Evire çevire iyice bir dayak yesin. Soysuz, ruh hastası belki bir daha kadın dövmeye yeltenmez. Ekranlarda da deşifre edelim ki potansiyel soysuz, potansiyel ruh hastalarına örnek olsun diye.

Korkunç bir cinayete kurban giden kadınların katili yargılanmak için hakim karşısına çıktığı zaman takım elbisesini giyiyor kravatını takıp başını önüne eğince MASUM! mu görünüyor da ceza indirimi alıyor? Vicdanlar rahat mı bu durumda?

Hepimiz nitelikli, ruh sağlığı yerinde bir toplum yaratma azminde olalım. Özgüveni olan insan mutludur. Özgüveni yüksek insan yetiştirmek kuşkusuz sahip olunan imkanlarla, fırsatlarla direkt ilgilidir.

Niteliksiz nüfus çoğunluğunun gürültüden başka bir şey olmadığını, nitelikli nüfusun da tüm dünyaya meydan okuyabilecek güç teşkil edeceği kanaatindeyim…

Mutlu Kalın

 

Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA