Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kalbinizin yorulmasını nasıl önlersiniz?
31 Ocak 2015 Cumartesi 11:19

Kalbinizin yorulmasını nasıl önlersiniz?

Kalbinizin sağlığını bozmamak için yorulmasını önlemelisiniz. İşte size gün içinde kalbinizi yormadan çalışmanın püf noktaları..

Günde üç öğün ve eşit miktarda yemek yemelisininz..Bir öğünden fazla yemeğin, yavaş yiyin acele etmeyin,

*Sizi üzen, sinirlendiren, kızdıran durumlardan kimselerden ve konulardan kaçınmaya çalışın. Kızgınlık, sinirlenme, ve korku kalbinizin fazla çalışmasına yol açar.

*Çok soğuk veya sıcak iklimde bulunmaktan kaçının. Yazın dışarıdaki işleriniz için günün serin saatlerini seçin. Sıcak kalbinizin fazla çalışmasına neden olur. Çok soğuk ve rüzgarda dışarı çıkarsanız ağzınızı ve burnunuzu bir mendil ile kapatın. Soğuk havayı içinize çekmeyin.

*Faaliyetlerinizi kalbinizin dinlenmesine zaman ayıracak şekilde düzenleyin. Ağır işleri gün içinde dağıtın ve araya hafif işler koyun.

*Faaliyetlerininz arasına zaman koyun. Bütün işlerinizi sabah yapmaya çalışmayın. Bir kısmını öğleden sonra ve akşam yapın.arada dinlenin.

*Yorulursanız her ne yapıyorsanız 15_20 dakika kadar dinlenin.

*Acele etmemeye çalışın. Günlük işlerinizi planlayın böylece acele etmeden ve sinirlenmeden bütün işlerinizi tamamlayın.

*Sabah ve öğleden sonra olmak üzere en az iki kere 20_30 dakika dinlenin. 

*Her gece alışık olduğunuz kadar uyuyun. En az 6-8 saat uyumaya çalışın. Bir gece geç saatlere kadar oturup ertesi gece bunu telafi etmeye çalışmayın.

*Çalışırken kollarınız omuz düzeyinin üstünde olursa, kalbinizin fazla çalışmasına sebep olur. Pencere silmek, çamaşır asmak gibi işlerden kaçının.

 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA