Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kamer Genç geri adım atmadı, AKPliler çıldırdı
30 Nisan 2013 Salı 17:34

Kamer Genç geri adım atmadı, AKP'liler çıldırdı

Fatma Şahin'e yönelik sözleri için yeniden kürsüye çıkan CHP'li vekil, sözlerinin arkasında durdu. Ortalık karıştı

TBMM Genel Kurulu'nda Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin'e yönelik sözleri nedeniyle açıklama yapmak için kürsüye gelen CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç'in sözleri yeni kavgaya neden oldu. Genç'in "Atatürk olmasaydı Gaziantepdekiler Fransa vatandaşı olacaktı. Yüce Atatürk cumhuriyeti kurmasaydı, önde fesli bir adam arkasında kara peçeli 4 kadın yürüyecekti" sözleri AK Partili milletvekilleri tarafından tepkiyle karşılandı. Küfürlerin ve yumrukların konuştuğu Genel Kurul'da çıkan kavgayı milletvekilleri araya girerek zor yatıştırdı.
TBMM Genel Kurulu saat 15.00'de Başkanvekili Meral Akşener başkanlığında toplandı. CHP milletvekillerinin yakalarına 1 Mayıs yazan kartlarla geldiği salonda, ilk olarak Bakan Şahin'e sözleri nedeniyle açıklama yapmak için kürsüye CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç geldi. Genç, sözlerine açıklama getirirken, bir tespit yaptığını ifade ederek Atatürk ve Cumhuriyetin önemine değindiğini söyledi. "Atatürk olmasaydı Gaziantepdekiler Fransa vatandaşı olacaktı. Yüce Atatürk cumhuriyeti kurmasaydı, önce fesli bir adam arkasında kara peçeli 4 kadın yürüyecekti" diyen Genç'e AK Partili milletvekilleri yoğun tepki gösterdi. Tepkiler üzerine Başkanvekili Akşener, oturama ara verdi. 
Ancak kavga da bu andan itibaren başladı. Bu arada Haberleşme ve Özel Hayatın Gizliliği Araştırma Komisyonu Başkan Zeyid Arslan yerinden kalkarak ellerini arkaya bağlayarak kürsüye doğru yürümeye başladı. Bu arada Genç'e yönelik "Seni gebertirim lan P.. K..." diyen Arslan'ı milletvekilleri tuttu. Genç ise Arslan'ın geldiği anda kürsüde bulunan bardağı eline aldı. Bir anda ortalığın karıştığı küfürlerin ve yumrukların uçtuğu Genel Kurul'a su bardağı yere düştü. Arslan, Genç'ten uzaklaştırılırken, bu arada AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, "Senin ölümün benim elimden olacak ş..." sözleriyle kalabalığın içinden CHP Grubuna yöneldi. Külünk'ü AK Partili ve BDP'li milletvekilleri zorla tuttu.
Kavgayı MHP ve BDP'li milletvekillerinin ayırmak için büyük çaba sarf ettiği gözlenirken, CHP sıralarının önünden AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç ile tartışan CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal'ın savurduğu yumruk ise AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın'ın omzuna geldi. Yaklaşık 20 dakika süren tartışmaların ardından Başkanvekili Meral Akşener Grup Başkanvekillerini çağırarak bir süre görüştü. Ardından Genel Kurulun sakinleşmesi üzerine oturuma devam edildi. (ANKA)

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA