Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kamu görevlileri için şok iddia
03 Nisan 2013 Çarşamba 11:15

Kamu görevlileri için şok iddia

Aydınlık'ın haberine göre, Jandarma Özel Harekat, 8 kamu görevlisini kurtaracaktı ancak...

Aydınlık Gazetesi bugün çarpıcı bir sürmanşet haberiyle çıktı. Gamze Çınlar imzalı habere göre, Şırnak'ta görev yapan Efeler Timi'nden bir asker kaçırılan kamu görevlileriyle ilgili şunları anlattı:

"8 kamu görevlisinin kaçırılmasının ardından 5 ay sonra ilk raporumuzu hazırladık. Kuzey Irak'taki TSK istihbarat personelinden aldığımız bilgi PKK'yu bu eylemde başından sonuna iki MOSSAD ajanının yönettiğiydi."

"Genelkurmay'a sunulan bu ilk rapor Ankara'yı karıştırdı. Yüksek rütbeli komutanlar bize ve istihbarat kaynaklarımıza güvenlerinin azaldığına dair kapalı söylemlerde bulundular. Elimiz kolumuz bağlandı..."

"Operasyonlarda sağ ele geçiriln bir örgüt üyesinden, rehinelerin yerini öğrendik. İkinci raporu da hazırladık. Rehinelerin ZAho ve Duhok'taki koordinatlarını rapora işledik. Kimsenin burnu bile kanamadan onları kurtarabilirdik."

"Üç gün sonra aldığımız emirle, bölgede sıcak takip yapamayacağımız bildirildi. İstihbarat personelimiz geri döndürüldü. Örgütle bağlantılı sivil istihbaratçılarımız ölü bulundu. Biz dağlara sürüldük. Açılım oldu, tablo ortada..."

(Aydınlık)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA