Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kanuni İtalyayı da fethediyor....
26 Mart 2013 Salı 13:44

Kanuni İtalya'yı da fethediyor....

Muhteşem Yüzyıl dünyanın 45 ülkesinden sonra bir Avrupa ülkesine İtalya'ya satıldı

Türkiye'nin en çok izlenen ve en yüksek bütçeli dizilerinden olan Muhteşem Yüzyıl, dünyanın 45 ülkesinin ardından bir Avrupa ülkesine, İtalya'ya satıldı.

TİMS Productions’un, yapımcılığını üstlendiği, senaryosunu “Muhteşem Yüzyıl” dizisi yine bir ilke imza attı. Balkanlar ve Ortadoğu'nun ardından Rusya'ya ve sonrasında İtalya'ya da satılan Muhteşem Yüzyıl, İtalya tarafından satın alınan ilk Türk dizisi oldu. Muhteşem Yüzyıl’ın satıldığı ülke sayısı bu yıl İtalya’nın yanı sıra Gürcistan ve Macaristan’la birlikte 45’e çıktı.

Halit Ergenç, Meryem Uzerli, Mehmet Günsür, Selma Ergeç, Nur Fettahoğlu, Tuncel Kurtiz, Ozan Güven, Pelin Karahan gibi isimlerden oluşan güçlü oyuncu kadrosuyla Türkiye'de olduğu kadar dünyanın pek çok ülkesinde de ilgiyle takip edilen ve uluslar arası bir markaya dönüşen Muhteşem Yüzyıl, Balkanlar ve Ortadoğu'da hayatı durduran ve geniş izleyici kitlesine ulaşmıştı.

"Türk dizileri" arasında çığır açtı

Prodüksiyon, konu ve oyuncu kalitesiyle dikkat çeken yapımı takip eden kişi sayısı 204 milyona ulaştı. Dizi geçtiğimiz aylarda yılda 33 milyon kişi taşıtan Dubai merkezli uluslar arası havayolu şirketi Emirates Airlines’ın eğlence servisi için satın alınan ilk Türk dizisi olmuştu.

Hayalimiz gerçekleşiyor

Öte yandan dizinin bu yıl içerisinde başka pek çok önemli dünya ve Avrupa ülkesine satılacağı konuşuluyor. Muhteşem Yüzyıl böylece Türkiye'nin ve Türk dizi sektörünün tanıtımına yaptığı katkıyı her geçen gün arttırıyor.

Muhteşem Yüzyıl dizisi yurtdışı satışlarından sorumlu Global Agency’nin  CEO’su İzzet Pinto "İlk günden beri hayalimiz bu dizinin Batı Avrupa'da yayınlanmasını sağlamaktı, sonunda hedefimize ulaştık ve Batı Avrupa kapısını araladık. Simdi sırada Fransa ve İspanya var. İki yılda 45 ülkeye ulaşıldı, yıl sonunda kadar 60 ülkeye ulaşmayı hedefliyoruz. Bu başarıdan dolayı çok gururluyuz"

-------------------

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA