Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Karayılanı transfer etsinler
09 Mayıs 2013 Perşembe 11:15

'Karayılan'ı transfer etsinler'

Kılıçdaroğlu, çözüm süreci ve PKK'nın sınırdışına çekilmesine yönelik değerlendirmelerde bulundu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve eski başkan Deniz Baykal, bu akşam CHP İstanbul milletvekili Aydın Ayaydın'ın ev sahipliğinde gerçekleşen yemekte bir araya geldi.

Yemeğe partinin ulusalcı ve yenilikçi kanadından birçok milletvekili de katıldı.

Yemek öncesi NTV'ye konuşan Kılıçdaroğlu, çözüm süreci ve PKK'nın sınırdışına çekilmesine yönelik değerlendirmelerde bulundu.

Terör örgütü mensuplarının çekilmesini sevinçle karşıladıklarını söyleyen Kılıçdaroğlu, "Bu terörün bittiği anlama gelmiyor. PKK kesinlikle silah bıraktığını deklare etmeli. 'Benim dediklerimi yapmazsanız misilleme yaparım' gibi bir ifadeyi kabul etmiyoruz" dedi.

'KARAYILAN'I TRANSFER ETSİNLER'

Kılıçdaroğlu, çözüm sürecinde hükümetin tavrını bir kez daha eleştirdi. Toplumun konuyla ilgili daha fazla bilgilendirilmesi gerektiğini dile getiren Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

"Kandil’den İmralı’dan birileri konuşacak bilgi edinecek. Bu ülkenin Başbakan, bakanları yok mu? PKK silahları alıp dışarı çıkacak, Başbakan’ı tehdit edecek.

Biz bunu kabul edemeyiz. Sayın Başbakan bunu doğru buluyor mu bulmuyor mu, bunu açıklasın. Başbakan’a Karayılan’ın açıklamaları doğru mu değil mi diye sormuştum.

Neden konuşmuyor. O zaman Murat Karayılan’ı alıp AKP’ye transfer etsinler, hükümet sözcüsü yapsınlar."

'KONUŞAN TÜRKİYE'DEN RAHATSIZLIK DUYMAYIZ'

Kılıçdaroğlu, 30 CHP'li milletvekili ve parti meclisi üyesinin de imza attığı "Kalıcı Barış için 111 İmza" bildirgesini de ilk kez değerlendi.

Söz konusu belgenin partide tepkiye yol açmadığını belirten CHP lideri partililerin metne imza atmasını şu sözlerle anlattı:

"Aydınların hazırladığı bir metne saygı duyacağız. Aydınlar, sanatçı ve akademisyenler Türkiye'de barışın olmasını istiyorlar. Niye tepkiye yol açsın? Aydınlar görüşlerini bildiriyorsa bundan memnuniyet duymak lazım. Konuşan Türkiye'den rahatsızlık duymayız. Aydınlar görüşlerini bildiriyorsa bundan memnuniyet duymak lazım."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA