Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Karşı Gazete yayında
09 Şubat 2014 Pazar 14:48

Karşı Gazete yayında

Türk basını bugünden itibaren "muhalif" çizgide yayın yapacak olan bir gazeteyle tanıştı

Karşı Gazete, bugün yayın hayatına başladı. Genel Yayın Yönetmenliği'ni Ulusal Kanal'da program yapıp, bir süre Aydınlık Gazetesi'nde köşe yazan Eren Erdem'in üstlendiği gazete kadrosuyla dikkat çekiyor.

ODA TV davasında uzun süre tutuklu yargılanan Barış Pehlivan ve Barış Terkoğlu'nun omuz verdiği gazetede Antikapitalist Müslümanlar'ın sözcüsü İhsan Eliaçık köşe yazacak. Gazetenin yazar kadrosunda Serdar Akinan, Sevim Gözay, Tayfun Er, İlhan Taşçı, Emine Aslaner gibi isimler yer alıyor.

Aydınlık Gazetesi'nin eski Sorumlu Müdürü Mehmet Bozkurt'un Genel Yayın Yönetmeni Yardımcısı olduğu Karşı'nın yazıişlerinde sürpriz bir isim de yer alıyor. 

Takvim Gazetesi'nin 300 binlere ulaştığı dönemde yayın yönetmenliğini üstlenen ve son olarak Habertürk İstanbul'un başında olan Oğuzhan Beyaz, Karşı Gazete'nin Yazı İşleri Müdürü konumunda...

1 TL'den satışa çıkan gazete, bugün iki bomba haberle yayın hayatına başladı. 2004'teki MİT'in Fethullah Gülen raporunu sürmanşetten duyuran gazete, Başbakan'ın Yaşar Nuri Öztürk'ün Show TV'deki programına müdahalesini de "Alo Fatih! Yaşar Nuri'yi dinliyor musun?" manşetiyle verdi. 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA