Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Katil zanlısı genç emniyette sorgulanıyor....
14 Mayıs 2013 Salı 00:43

Katil zanlısı genç emniyette sorgulanıyor....

Polis derbi cinayetini kısa sürede çözdü..Katil zanlısı gencin sorgusu sürüyor.

Fenerbahçeli Burak Yıldırım’ı bıçaklayarak öldüren holigan dün akşam yakalandı. MOBESE kameralarını incelemeye alan polis, cinayet şüphelisinin Karagümrük’e doğru gittiğini belirledi. Bu yönde bulunan ve Karagümrük’te toplanan güvenlik kameralarının kayıtları tarandı.  Bu çalışmalar sonucunda cinayet şüphelisinin yüzünün net göründüğü kayıtlara ulaşıldı. Görüntüden elde edilen fotoğraf ile Emniyet’in sabıkalılara ait kayıtlarında fotoğraflar karşılaştırıldı. Katilin daha önceden sabıkası bulunan 20 yaşındaki Yusuf Ortak olduğu belirlendi. Yusuf Ortak, şehirlerarası otobüsle memleketi Bingöl’e giderken Kırşehir’in Mucur ilçesindeki bir dinlenme tesisisinde yakalandı.

Yusuf Ortak ile ilgili olarak Gayrettepe’deki Asayiş Şube Müdürlüğü’de İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın şu açıklamayı yaptı: "Üzücü bir olayda. Dün gece bir Fenerbahçe taraftarı öldürülmüştü. Dün geceden bu yana arkadaşlarımız seferberlik halinde konuyu araştırdılar. Ve bir takım görüntülerde şahsın nerelerde olabileceği sonucu çıkardık. Tek tek, sokak sokak o fotoğrafı gezdirerek, sorduk ve kimiliği tespit ettik. Ve de o kişinin şehirden çıktığı Bingöl’e doğru gitmekte olduğunu tespit ettik. Mucur’da bu gece yakalandı. İstanbul’a getirilecek. O da 20 yaşında. 3 sabıkası olan birisi. Üzücü bir şey. Fenerbahçe Stadından çıkmış Edirnekapı’da evine giden birisi şehrin öteki ucunda öldürülmüştü. Bizim için zor bir cinayetti. Arkadaşlarımız büyük gayret sarfettiler. Hepsine çok teşekkür ediyorum. Başsağlığı diliyorum. Fenerbahçe camiasına da başsağlığı diliyorum. Maktülün anne-babası ve akrabalarına da başsağlığı diliyorum. Sanığının yakalanması bizi bir nebze de olsa rahatlattı"

"SADECE TAKIM REKABETİ, ACI OLAN DA BU ZATEN"

''Üzerinde Yücel yazan forma olduğu söyleniyor, bir de zanlıyı yakalamak için nasıl bir yol izlendi?'' sorusuna Çapkın, "O ismi yanlış almışlar. Yücel değil Yusuf’muş o isim. Görüntüden yola çıkarak, mahalle mahalle sokak sokak dolaştırılarak, o görüntünün kim olduğu, açık kimliğinin tespiti için... O tür çalışmalar yapıldı" cevabını verdi.

Zanlı ve ölen kişinin birbirlerini tanımadıklarını söyleyen Çapkın, "Sadece takım rekabeti, acı olan da bu zaten" dedi. 'Suçunu itiraf etmiş mi?' sorusuna ise Çapkın, "Zaten üstünde varolan kanlı forma elimizde. Şahsın amcası o formayı teslim etti bize" diye cevap verdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA