Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kavgada söylenmez
28 Mart 2013 Perşembe 12:18

Kavgada söylenmez

AKP Genel Başkan Yardımcısı Çelik, "Bahçeli'nin çocuğu yok ki... Evlat açısını bilemez" dedi.

CNN TÜRK'te yayınlanan Aykırı Sorular programına konuk olan AKP Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, "Mehmetçiğin kanı üzerinden hesap yapmak en aşağılık şeydir. Biz bunu pazarlık yapmayız . Bunu kendimize yakıştıramayız" dedi.

Çelik, MHP lideri Bahçeli'nin "öl de ölelim vur de vuralım" sloganlarına "Onun da zamanı gelecek"  yanıtını vermesini eleştirdi. Çelik, "Bahçeli'nin evladı yoktur, evlat acısını bilemez" şeklinde konuştu. AKP Genel Başkan Yardımcısı, BDP ile başkanlık sistemi konusunda uzlaşıldığı iddialarını reddetti.

İsrail'in özür dilemesi

İsrail'in Türkiye'den özür dilemesine ilişkin de konuşan Çelik şunları söyledi:
"Obama'nın araya girmesini çok mu yadırgıyoruz. Diplomaside ebedi dostluk ya da düşmanlık yoktur. Ülkelerin menfaati vardır. Türkiye'nin dostluğu ya da gazabı önemsenmeseydi İsrail özür de dilemezdi kardeşim.... Bütün başarılarda kulp bulma negatif muhalefetin bir karakteridir. "

Diyanet İşleri Başkanı'nın İzmir ile ilgili sözleri

Çelik Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'in İzmir'le ilgili çok tartışılan sözleri sonrası yapılan eleştirileri de yanıtladı. "Bazı cahil cühelalar Mehmet Görmez'e saldırıyor. Çok samimi bir din bilginidir" diyen Çelik, "İrfan geleneğine ihtiyacı var sözünden dolayı Mehmet Görmez'e saldırılıyor. Asıl cümleyi okuyayım. İzmir'in daha barışçı bir dindarlığı var. Bu dindarlığın irfana ihtiyacı var demek istedi" ifadesini kullandı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA