Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kayyum atanan Bugün ve Millet gazeteleri bu manşetlerle çıktı
30 Ekim 2015 Cuma 10:22

Kayyum atanan Bugün ve Millet gazeteleri bu manşetlerle çıktı

Hafta başında kayyum atanan Koza-İpek Holding'e ait Bugün ve Millet gazeteleri, yeni atamalar ve dün büyük olay yaratan 'yazı işleri toplantısı' sonrasında bugün 'yepyeni bir yüz' ile yayınlandı.

Bugün Gazetesi'nin manşetinde Ankara'daki 29 ekim kutlamalarından bir fotoğraf ve 'Cumhur Meydanda' sözleri yer aldı. Yine yönetimine el koyulan Millet Gazetesi'nin manşetinde ise 'Türkiye Tek Yürek' başlığı vardı.

Öte yandan Twitter'da Bugün çalışanları tarafından çıkarılan alternatif 'Özgür Bugün' adıyla bir gazete sayfası paylaşıldı. Özgür Bugün gazetesinin manşeti ise 'Kayyum Kıyımı' şeklinde..

Dün yapılan Bugün Gazetesi'nin birinci sayfası:

k2.jpegDün yapılan Millet Gazetesi'nin birinci sayfası:

k3-001.jpeg

 KÜÇÜK PUNTO İLE YAZDILAR
Kayyum yönetimindeki ilk sayısı çıkan Bugün Gazetesi’nin künyesinde de ciddi değişiklikler yer aldı. Yasal olarak, yayın sahibi ve sahibi kişinin adının yazılması gerekiyor. Bugün çıkan sayıda da, yayın sahibi şirketin (Koza İpek Basın ve Basım Sanayi Tic. A.Ş.) adı yer aldı. Ancak şirket sahibi H. Akın İpek’in adı, bir önceki sayı ile önemli punto değişikliği yapılarak yazıldı. Bir önceki sayıda görünür bir büyüklükte yazılan Akın İpek’in ismi bu kez oldukça küçük punto ile yazıldı. Yine, bugün çıkan ilk sayıda gazetenin Genel Yayın Yönetmeni Erhan Başyurt’un adı yer almazken Yazı İşleri Koordinatörü olarak Oğuzhan Müezzino’nun adı yer aldı. Yine, önceki sayıda yer alan bazı servis müdürlerinin bugün çıkan sayıda yer almadıkları anlaşıldı.

k5.jpeg

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA