Mehmet Alikişioğlu / Yazar

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mehmet Alikişioğlu / Yazar

Kemal Kılıçdaroğlu ve Halk ve Partisi

19 Mayıs 2016 Perşembe 11:46

 

Bir parti veya bir şirket başarısız oluyorsa bu oradaki insanların sahip olduğu; kişiliklerini oluşturan özelliklerde, nelerin baskın olduğu etkendir.
CHP, başarısız değil; aksaklık ve beceriksizliğin en istikrarlı abidesidir.
Bunun sebebi ise elbette yöneticilerdir. Ve ona destek olmaya çalışan, diğer bilgi ve beceri fukaraları. Biri olmassa;diğerlerinin de olamayacağı kişiler ve kurumlar.Sayıları az, etkisiz ve bilgisizler yığını.Ama halka bilgiçlik satan garipler.
Ülkenin, belki de en dürüst ve güvenilir insanlarıdır onlar, aynen de öyle. Evet ama yetmez, halkın önceliği bu değil, anlayana. Herşey ortada.
CHP’lilerin ,bu kadar, sataşmaya baskıya rağmen haklarında, pis bir iddia bile yoktur. Yine yazayım, anladık, tamam ama budur olan.
Fakat, af buyursunlar, beceriksiz olup olmadıklarını asla öğrenemeyecek kadar da bilgiye ve gerçeklere kapalıdır, sayelerinde o güzelim parti
Bir önceki yazımda Kemal Bey değil, adı ve soy adı ile yazarak, başlık attım; Neden?
CHP’de çalışan ve hayalinde çağdaş bir parti yaratmış bir tanıdık sebebiyle.
Güya CHP teknolojik iletişim yollarını çok etkin kullanıyormuş. O an inanmadım ve şimdiden sonra çok eminim. CHP ve onun halkla ilişkiler birimi, gelen mektupları bile okumuyor.Okumayacak biliyorum.
Aynen yazımın başlığında Kemal Kılıçdaroğlu adını geçirdim ki; intreneti bile didik didik tarayan, parti sorumluları varmış ya; aha da görsün diye. Ha ha ha!Yanından geçmediler. 
Ardından, diğer sosyal medya kanallarından, mesaj ve diğer imkanları; tweeter dahil, kullandım; aldım;alacağımı.
Her zamanki gibi hikaye. Hep konuşma, hep Tayyip Erdoğan ve hep O.
Şimdi bu yazıyı ve bir öncekini postayla parti adresine yollayacağım. Bakalım demiyorum. Biliyorum, vatandaşı; beni, ciddiye falan almazlar. Çünkü, onların %25’i zaten tamam. Tayyip Erdoğan, hergün konuşsun, en mutlusu CHP, saflar sıklaştıkça, sevinen; alçak gönüllü idare etmesini bilen, sus-pus vekilli CHP.
Yazık değil; yaptıkları ayıptır
Algı yönetmek için; insanın beyni ve ona bağlı duygularının inançları ile örtüşerek nasıl yönlendirildiğini bilmek gerek. Bunun en basit adımı ise motivasyonla başlar. Bari onu öğrenmeye açık olsalar. Kendi halkla ilişkileri iletişim kuramayan parti; Memet Emmi ile Profosör Berke’nin algısını nasıl şekillendirsin.
Sabah kalk Tayyip Erdoğan; akşam yine aynı. O zaman oylar artmaz ve düşeceği de kesin. Çünkü parti halka kapalı; inanmayana denesin.
Halk TV’ de; bugün AKP’nin en büyük güç kaynağı,şak değil öyle.
Hayatında kameranın yanından geçmemesi gerekenler, dünyanın en temiz ve fedakar insanlarıdır belki de; onlar. Ancak, faydasız ve CHP’ye çok ama çok zarar vermeleri dışında ne yapıyor? Söyleyim, dolduruş ve AKP’ye kemikli oy yaratıyorlar. Bir tek onlar özgür, Tamam ama çok kötü yapıyorlar işerini ve o kadar bilinçsizce ki; halak sürekli öğretmen kafasındalar. Bir de inanmışlar, “sevgili seyirciler” “sevgili seyirciler”. Kelimelerin sonları uzun uzun. Çünkü vuurgulanması gereken bir cümle yok. Kötü ama daha fecisi zararlı. O yüzden AKP’nin 5 televzyon kanalından daha olumlu katkısı var partiye. Hep aynı he aynı, boğmaca etkisinde.Orası olmasa, Uğur Dündar hariç, kim ne yapsın allah aşkına, çoğunu, dünya iyisi, hepsi; evet evet evet. Nasıl sevinmişler. Kemal Bey çok sertleşmiş, hemen yükseldiler, sonuçsuz ve anlamsızca.
Kemal Bey tüm kitle örgütletine fırça atsa ne olur? Bom boş işler bunlar.
Sokağa çıkmayıp, eylem yapmayıp, kitlesel en ufak etkisi olmayan, tamamen duygusal olan Anıtkabir ve Atatürk yüzeyselliğinden bir şey çıkmazAynı millet vekillerini al; başka partiye koy, sonuç başka olamaz.
Halk TV ve o algı yönetiminin en kötü örneği olan, yenenekleri sınırları, dünya temizi insanlar da öyle. Al onları AKP TV kur, bak ne oluyor. AKP anında inişe geçer. Yandaş da olmayacak kadar yayıncılıktan uzaklar.Olabilecekleri o, imkanlar o. Acı ama gerçek. Halka tiyatro sanat, entellik ve öğretmenlik yapmakla olmuyor algı yönetmek. 
Ben halkım ve hala anlamış değilim; neden desteklemem gerekiyor, kötü olanı. Diğerleri zaten hiç umurum değil. Ama değişecek lider falan yok ortada; yıl 2016; onu anlatsak tamam; halak değil CHP ve goygoycularına
Şimdi postaneye gidicem; mektup atmaya; onu da U-Tube koyayım da inkar etmesinler. Uyuyan güzeller.İnanmayan denesin yazsın yollsasın bakın sonuca.


 

Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA