Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kendimizi kaybedercesine...
15 Mayıs 2013 Çarşamba 14:01

'Kendimizi kaybedercesine...'

Eski mankenden, Kutlu Doğum Haftası etkinliklerinde ilginç namaz açıklaması

ÇANAKKALE’nin Gelibolu İlçesi’nde düzenlenen bir sohbet programına konuşmacı olarak katılan eski manken Yaşar Alptekin, "Namaza başlamadan önceki hayatı yaşamadığımı, namaza başlayınca anladım. Namaz kılmalıyız. Hem de kendimizi kaybedercesine" dedi.

Umut İlmi Araştırmalar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin (UMUTDER), Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri adı altında Gelibolu’da bir kahvede düzenlediği sohbete, konuşmacı olarak eski manken ve sinema oyuncusu Yaşar Alptekin katıldı. Yaşar Alptekin, nüfusuna göre 52 yaşında olduğunu, ancak kendisini henüz 9 yaşında kabul ettiğini söyledi. Alptekin, "Ben namaza başlayalı 9 yıl oldu. Namaza başlamadan önceki hayatı yaşamadığımı, namaza başlayınca anladım. Meğer ben daha önce hiç yaşamamışım. Rabbim bana bu güzelliği yaşamamı bahşetti. Ben de bu güzelliği şimdi doya doya, sindire sindire yaşamaya çalışıyorum" dedi. Alptekin, şöyle konuştu:

"Bir daha dünyaya gelmeyeceğimizi hepimiz biliyoruz. Peki daha ne bekliyoruz arkadaşlar. Yarına çıkmaya kimin ne garantisi var. Bakın, her yapılan şeyin bir hesabı var. Lokantada yemek yediniz, su içtiniz. Çıkarken hesap ödüyorsunuz. Ödemeden çıkabiliyor muyuz, hayır, çıkamıyoruz. Peki bu dünyada bize sunulan bu güzelliklerin hesabını yarın bu dünyadan giderken bize sorulmayacağını mı sanıyorsunuz. Hesap ödemeyecek misiniz? Elbette ödeyeceğiz. Rabbimizin bize verdiği nimetlere, onun emrettiği şekilde teşekkür ederek ödemeliyiz. Namaz kılmalıyız. Hem de kendimizi kaybedercesine. Şimdi kime sorsam ’Müslümanım’ der. Ama bunu çok iyi bilmeliyiz, sözle Müslüman olunmuyor."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA