Rıza Zelyut / Gazeteci /Yazar

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Rıza Zelyut / Gazeteci /Yazar

Kılıçdaroğlu Alevi değildir

13 Aralık 2015 Pazar 15:36

    
CHP'li okurlarım diyorlar ki: Partide mezhepçilik yapılıyor...
Mezhepçilik dedikleri de Alevicilik...
Kurultay için yapılan delege seçimlerinde, Kemal Kılıçdaroğlu yanlıları için söylüyorlar bunu.
Diyorlarmış ki: “Kılıçdaroğlu Alevidir. Ona bu yüzden karşı çıkıyorlar; biz de kendisine sahip çıkalım.”
Diyorum ki: “Alevi aileden gelmiş olması onun Alevi olduğunu göstermez.”
NE VERDİ?
Lütfen bir düşünün: Genel başkanlığı sürecinde Kılıçdaroğlu Alevilerin sorunlarını ve isteklerini yok saymış, parti gündeminden uzak tutmuştur. Çünkü onun için Alevilik değil Dersimcilik önemlidir; bölücü harekete dolaylı destek önemlidir.
| Kılıçdaroğlu, Fethullahçı derin örgüte gösterdiği ilginin binde birisini Alevi temsilcilerine göstermemiştir. Onun Cem Vakfı’na karşı tutumu ortadadır. O; Alevileri İslam dışı gösteren ve Kürtçü harekete yamayan Avrupa’daki Turgut Öker ve ekibinin ayağına gitmiş ama Atatürkçü Prof. İzzettin Doğan ile görüşmemiş, Fethullahçı kanallarda boy gösterirken Cem TV’ye bir kez bile gelmemiştir.
| Üstüne üstlük birçok Sünni politikacının yapmayacağı ölçüde Sünnicilik yapmış; “Türbanı biz serbest bıraktık!” diyerek türbancılıkla övünmüştür.
| İmam hatip okulları gibi AKP’nin arka bahçesi haline getirilen okullara arka çıkmış; CHP’nin buraları koruyacağını ısrarla açıklamıştır.
| Gericileştirilen, kızlarımızı dışlayan eğitim sistemine tek laf etmemiştir.
| Atatürk düşmanı sağcıları CHP’ye doldurmuştur.
| ”Laiklik karın doyurmuyor!” diyerek Alevilerin hayat damarı olan laikliği önemsiz göstermiştir. *Yetmemiş, “Laiklik tehlikede değildir.” diyerek AKP’nin yürüttüğü gericileştirme politikasını normal gördüğünü ortaya koymuştur.
| ”1930’ların CHP’si değiliz!” diyerek Atatürk’ün şanlı devrim yıllarını reddetmiştir.
| Bugün CHP; Amerikancı (Dervişçi) ajan liberallerin örgütü haline getirilmiştir.
| CHP’li gençliği Sivas/Madımak’a yollamamış ama Kobani’ye gönderebilmiştir.
                                                                    ***
Kılıçdaroğlu, ABD’nin Büyük Ortadoğu Projesi’ni hayata geçirmek için kullandığı elemanlardan birisidir ve Alevilikle ilgisi kalmamış bir figüre dönüşmüştür.
CHP’deki Alevi dostlarımız eğer bu Amerikancı (Feto’cu) figürü desteklerlerse, Türkiye’de saygın bir konumda bulunan Alevi algısını derinden yaralamış olacaklardır. Aleviler toplum gözünde değer kaybedecektir.
Onlar iyi bilirler ki Alevi olmak için Alevi ana babadan gelmiş olmak yetmez. Alevi insan; bağımsızlıktan yanadır; aklı, bilimi kılavuz alan laik sistemi savunur. Bu amaçla da Atatürk devrimlerine ve ilkelerine gönülden sarılır.
Laikliğe ve Atatürk devrimlerine karşı olan, Kürdistancılarla Barış Bloku kurmaya kalkışan, Amerikan ajanı Fethullahçılarla derin ilişkisi bulunan Kemal Kılıçdaroğlu Alevi ise Tayyip Erdoğan da Alevidir.
Bu yüzden, CHP’deki Kurultay delegelerini, Sorosçu Kılıçdaroğlu’na değil, gerici Osmanlı düzenini yıkarak Alevilere hayat alanı açan büyük devrimci Mustafa Kemal’e sahip çıkmaya çağırıyorum.
                                                                 ***
CHP’li belediye başkanlarının delege seçimlerinde Kılıçdaroğlu lehinde çok baskı yaptıkları söyleniyor.
Değerli başkanlar! Topal ördek durumuna düşmüş ve artık umut olmaktan çıkmış birisine bu kadar yapışmak, siyasi bir davranış sayılmaz. Sizlere yaraşan Atatürk devrim ve ilkelerine, neye mal olursa olsun sahip çıkmak; bu ilkelere sarılan politikacıları desteklemektir.
Böylece hem siz kazanırsınız hem de CHP...
Milyonlarca çağdaş insanın sizden beklentisi de budur...
ZERDUZ PALAN
Büyük bilim insanı, Türk olmakla hep övünen Prof. Aziz Sancar’a Nobel Kimya Ödülü Oslo’da verildi. Cumhuriyet rejiminin, ülkenin en kuytu köşelerinden birisinde bulup yetiştirdiği Aziz Sancar ile biz övünüyoruz; o da Cumhuriyet rejimi ile övünüyor. Böylece o, Kürtçülerin söylediği gibi 90 yıllık cumhuriyetin baskı, zulüm asimilasyon olmadığını, herkese eşit olanaklar sunduğunu canlı biçimde ispat ediyor. Elbette ki aldığı ödülü hak ediyor...
Bir de Türkiye’deki ödüllere bakın... Kıyıda köşede kalmış ikinci-üçüncü sınıf insanlara da büyük büyük madalyalar takılıyor. Gericiliğin, bölücülüğün ödüllendirildiği bu işler aklıma Ziya Paşa’nın meşhur beytini getirdi. Diyor ki:
“Bed asla necabet mi verir hiç üniforma
Zerduz palan ursan eşek yine eşektir”

(Mayası bozuk olana üniforma soyluluk vermez. Eşeğe altın işlemeli palan (semer) bile vursan, eşek yine eşektir.)
Siz gericiye, çıkarcıya, bencil ve işbirlikçiye istediğiniz madalyayı takın ama onu saygın yapamazsınız.
Not: Bu tür ilginç beytleri merak edenler, bizim “SEÇKİNLER KİTABI/Kitab-ı Ekabir” isimli çalışmamızdan (Kripto Yayınları) faydalanabilirler.
 

Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA