Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kılıçdaroğlu Demirele gitti
29 Mayıs 2013 Çarşamba 00:38

Kılıçdaroğlu Demirel'e gitti

Kemal Kılıçdaroğlu, Süleyman Demirel’e taziye ziyaretinde bulundu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'i, eşi Nazmiye Demirel'in vefatı nedeniyle Güniz Sokak’taki evinde ziyaret etti. Kılıçdaroğlu ve beraberindeki CHP yöneticileri Genel Başkan Yardımcıları Erdoğan Toprak, Nihat Matkap, Haluk Koç ve Bülent Tezcan, TBMM Grup Başkanvekili Muharrem İnce, TBMM İdare Amiri Malik Ejder Özdemir ve İzmir Milletvekili Aytun Çıray konuta gelişlerinde Demirel'in özel doktoru Aylin Cesur tarafından karşılandı.

baba2.jpgDemirel'e başsağlığı dileklerini ileten Kılıçdaroğlu, evden ayrılırken Nazmiye Demirel için açılan taziye defterine de duygularını yazdı.

Kılıçdaroğlu daha sonra gazetecilerin soruları üzerine, Nazmiye Demirel'in vefatından dolayı herkese başsağlığı diledi. Eşinin vefatının ardından 9. Cumhurbaşkanı Demirel'in metanetli olduğunu bildiren Kılıçdaroğlu, "Süleyman bey, büyük acılara göğüs germiş bir kişi, bu acıyı da atlatacaktır" diye konuştu. Demirel çiftinin uzun zamandır birlikte olduğunu hatırlatan Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

"Beraber bedel ödediler ama demokrasi ve özgürlük için yılmadılar, mücadelelerini sürdürüyorlar. Süleyman Bey olayları, gelişmeleri yakından izliyor. Kendisine bu konuda 'Gelişmeleri izliyor musunuz' diye sorduğumda, 'Buna mecburum' dedi. Çünkü hala Türkiye ile ilgili sorumluluk sahibi bir kişi olduğuna inanıyor. Biz de öyle inanıyoruz. kendisi sorumluluğunun bilincinde olan bir Cumhurbaşkanı."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA