Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kılıçdaroğlu savunmalarını alacak
11 Nisan 2013 Perşembe 10:41

Kılıçdaroğlu savunmalarını alacak

Grupta Dilek Akagün Yılmaz, Sezgin Tanrıkulu'na CIA ajanı dedi, Tanrıkulu sinirlenip, Yılmaz'ın üzerine yürüdü...

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM kapalı grup toplantısında, Uşak Milletvekili Dilek Akagün Yılmaz’ın, Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu için “CIA ajanı” suçlamasında bulunması hakkında “Gereğini yapacağım” dedi. Kılıçdaroğlu, grup başkanvekillerinden de tartışmaya ilişkin rapor istedi.

Kılıçdaroğlu başkanlığında dün toplanan CHP MYK’nın gündem maddeleri arasında Uşak Milletvekili Yılmaz’ın, İstanbul Milletvekili Tanrıkulu’na yönelik suçlamaları vardı. Edinilen bilgilere göre aralarında Faruk Loğoğlu ve Sencer Ayata’nın da bulunduğu bazı genel başkan yardımcıları, Yılmaz’ın, Tanrıkulu’na yönelik suçlamalarını gündeme getirdi.

GEREĞİNİ YAPACAĞIM

Kılıçdaroğlu’na, Yılmaz’ın “CIA ajanı” suçlamasıyla Tanrıkulu’nun üzerine yürüdüğünü aktaran bazı MYK üyelerinin de disiplin sürecinin çalıştırılması talebinde bulundukları öğrenildi. Tanrıkulu’nun, MYK’nın, Yılmaz’ın kendisine yönelik suçlamalarının ele alındığı bölümünde konuşmaması ise dikkat çekti. Son söz sahibi olarak konuşan Kılıçdaroğlu da “Hiç merak etmeyin, elbette bir şeyler yapılmalı. Gereğini yapacağım. Hiç bir arkadaşımız ajan ya da benzer ifadelerle suçlanamayacak kadar değerlidir. Grup başkanvekilli arkadaşlarımız da tam olarak nasıl bir ifade kullanıldığının tespitini yaparak bana iletecekler” diyerek tartışmalara nokta koydu. (Hürriyet)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA