Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Köpeğe de gaz sıktı
01 Haziran 2013 Cumartesi 02:33

Köpeğe de gaz sıktı

Protestocular ile polis arasındaki çatışmalar gece yarısına kadar sürdü.Twetter'dan çok ilginç fotoğraflar yayınlandı.

Taksim'de dün sabahın erken saatlerinde başlayan olaylar devam ediyor. Taksim ve İstiklal Caddesi'nde bulunan işyerlerinin çoğu kapatıldı. Tarlabaşı Bulvarı'nda atılan yanıcı maddeler nedeniyle bazı işyerlerin tabelaları tutuştu. Küçük çaplı yangın çıktı. Yangını söndürmek için olay yerine gelen itfaiye ekipleri, önce göstericilerin taşlı saldırısına uğradı.

Ardından atılan gaz bombalarında etkilenen iki itfaiye eri fenalaşınca olay yerinden uzaklaştırıldı. Muharip gazi olduğunu söyleyen bir baba ise 5 yaşında olduğu tahmin edilen kızıyla birlikte savaş alanına dönen İstiklal Caddesi'ne, olaylara destek vermek için girmek istedi. Bu durumu fark eden ve avukat olduğunu söyleyen bir kişi, babaya tepki göstererek küçük kızı olayların içine sokmaması yönünde uyardı. İkna olmayan baba, diğer göstericilerin 'kızını bırak gel birlikte devam edelim' demesiyle olay yerinden uzaklaştı. Tam bu sırada atılan gaz bombalarının arasında kalan bir grup, girmek istedikleri bir lokantanın kapısının çalışanlar tarafından açılmaması üzerine ilginç görüntüler yaşandı.

Dışarıda yoğun gazın etkisiyle fenalaşan grup, olay yerine gelen polis ekiplerinin lokanta çalışanlarını uyarmasıyla içeriye alındı.

HARBİYE'YE SIÇRADI

Taksim ve çevresinde çıkan olaylar Harbiye Cumhuriyet Caddesi'ne sıçradı. Göstericiler Taksim Meydanı'na ulaşmaya çalışıyor. Polis ekipleri gruba gaz bombası ve tazyikli suyla müdahale ediyor. Bazı eylemciler de polise taş ve şişelerle karşılık veriyor. Cumhuriyet Caddesi savaş alanını andırıyor

. Polisle bir süre çatışan göstericiler daha sonra cadde ortasında halay çekmeye başladı. Ancak polis bir süre sonra gaz bombasıyla gruba müdahale etti. Grup üyeleri kaçarak uzaklaşmaya çalıştı. Eylemcilerle polis arasındaki olaylar devam ediyor.Taksim ve çevresinde başlayan olaylar Tarlabaşı'na sıçradı. Göstericiler Tarlabaşı Bulvarı'na barikat kurarak yolu trafiğe kapattı. Göstericiler ayrıca çöp tenekelerini ateşe verdi. Çıkan olaylarda bazı iş yerlerinin tabelaları tutuştu. Bunun üzerine olay yerine itfaiye ekipleri çağırdı. İtfaiye ekipleri yangına müdahale ederken polis ekipleri de gruba biber gazıyla müdahale etti. Gruplarla polis arasındaki olaylar bir süre daha devam etti.

Bu arada twetter'den yayınlanan fotoğraflardan birinde polisin köpeğe de gaz sıkması çok ilgi çekti. Binlerce kişi bu fotoğrafı paylaştı..

YORUMLAR
iftira
gökmen
dikkatli bakarsan polisin sırtında policia yazısı var ve mahsus karartılmış iftira atmak için yurt dışına ait fotoğraf polisi karalama amaçlı kullanılmış
02 Haziran 2013 Pazar 11:42
95.7.10.104
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA