Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kozakçıoğlu kanserdi, ailesine söylemedi
25 Mayıs 2013 Cumartesi 14:54

'Kozakçıoğlu kanserdi, ailesine söylemedi'

Son yolculuğuna uğurlanan Kozakçıoğlu’nun, kanser olduğu nedeniyle yaşamını son verdiği öne sürüldü.

Sarıyer ilçesindeki evinde ölü bulunan eski OHAL ve İstanbul Valisi Hayri Kozakçıoğlu için 1991-1995 yılları arasında vali olarak görev yaptığı İstanbul Valiliği önünde tören düzenlendi.

Törene, Hayri Kozakçıoğlu’nun eşi Sabire Kozakçıoğlu, oğlu Ferhan Kozakçıoğlu, kızları Faika Kozakçıoğlu ve Prof. Dr. Meral Kozakçıoğlu Özekici, damadı Prof. Dr. Ümit Özekici, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, eski OHAL Valisi Ünal Erkan, Saffet Arıkan Bedük ve Kozakçıoğlu’nun yakınları katıldı.

Hayri Kozakçıoğlu'nun özgeçmişinin okunduğu törende konuşan kızı Prof. Dr. Meral Kozakçıoğlu, hayatının en zor konuşmasını yaptığını belirterek, yaşamının en değerli varlığı babası Hayri Kozakçıoğlu’nu tarifsiz acılarla sonsuz yolculuğuna uğurladıklarını söyledi.

KIZI: KAHRAMANIM VE YOL GÖSTERİCİMDİ

Kozakçıoğlu, “Başarılı devlet adamı babam, aslında benim canım, kahramanım ve yol göstericimdi. Biz ailesine, devamlı dürüst ve erdemli olmayı öğretti. Arkasında gece gündüz çalışarak, ülkesine hizmetle geçirilmiş onurlu bir hayatı miras olarak bıraktı. Onun ilkelerini daima yaşatacağız. Nurlar içinde yat” diye konuştu.

VALİ MUTLU: SEVENLERİ O HOŞ SADAYI YAŞATACAK
İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, bugünün herkes için üzüntülü bir gün olduğunu belirterek, Kozakçıoğlu’nun ailesinin derin acısını yürekten paylaştığını kaydetti.

Mutlu, Kozakçıoğlu’nun İstanbul’a 1991-1995 yılları arasında hizmet etmenin onurunu yaşadığını dile getirerek, “Kendilerini yakınen tanımaktan her zaman hususi bir bahtiyarlık duydum. Değerli valim mekanın cennet olsun, yattığın yerde inşallah nur içinde yat. İstanbul ve görev yapmış olduğunuz yerlerde sizi seven, bilen insanlar elbette ki, hoş bir sadayı her vesileyle gönüllerinde yaşatacaktır. Sizi bu derin üzüntüyle ebediyete uğurluyoruz. Allah yolunuzu açık etsin” dedi.

‘KANSER OLDUĞUNU AİLESİNE SÖYLEMEDİ'
Bu arada, NTV’ye konuşan Meral Kozakçıoğlu Özekici ve eski İstanbul Belediye Başkanı Nurettin Sözen, Hayri Kozakçıoğlu’nun ölüm nedeni konusundaki soruları yanıtladı.

Özekici, babasının sağlık sorunu olmadığını ifade ederek “Biz de anlamadık. En mutlu, en huzurlu günlerini yaşıyordu. Sizler nasıl şoktaysanız, biz de şoktayız” dedi.

Nurettin Sözen ise Kozakçıoğlu’nun ölümü nedeniyle çok üzgün olduğunu söyledi.

Nurettin Sözen, Hayri Kozakçıoğlu’nun kanser olduğu yönünde iddia olduğunu ifade etti.

Sözen, “Camiye girerken kendisinin kanser olduğunu ve ailesine bildirmediğini söylediler” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA