Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
L harfiyle başlayan rüyalar
09 Mart 2013 Cumartesi 09:36

L harfiyle başlayan rüyalar

Memiş Hoca rüyalarınızı yorumluyor
Lamba

Rüyada yanmış lamba veya kandil görmek, ibadete; sönmüş lmba veya kandil görmek ibadette tembelliğe yorumlanır. Rüyada lamba görmek eğer yanıyorsa, başarı ve mülk ile tabir olunur. Rüyada billur veya camdan bir lamba görmek Allah'ın (c.c) emirlerine uyarak ibadet etmeye ve namzda niyazda bulunmaya yorumlanır. Böyle bir lambayı yaktığını gören, ihsana ve ulu mevkie erer. Rüya sahibi hasta ise iyileşir. Sıkıntısı varsa geçer, karanlıktan aydınlığa çıkan bir insan gibi kederinden kurtulur. Lambayı söndürdüğünü gören, kendi eliyle iyi işlerin hepsine sekte vurur. Yanmakta olan lambanın kendi kendine söndüğünü gören hasta ise sonu hayra yorulmaz, tüccarsa zarar eder. Lambanın kendi kendine sönmesi hayır değildir. Şiddetli bir rüzgar eserek lambayı söndürdüğünü görmek, devlet büyüklerinden birinin zulüm edeceğine işarettir. Lambanın demirden, dökümden veya başka bir madenden yapılmış olması o madenin tabiri ile yorumlanır. Lambanın makinasını bozuk görmek, işlerinizin bozuk gideceğine, şişesini kırık veya çatlak görmek, mevkiinde bir eksiklik olacağına, fitilini kısa görmek, devletten gelecek faydanın eksileceğine, fitili uzun görmek, çok fyda göreceğine yorumlanır. Birisinin kendisine yanar lamba verdiğini gören, o kimse eliyle hayır ve fayda görerek büyük bir iş sahibi olur. Eğer lamba yanık değilse, o kimse kendisi için iyi bir mevki hazırlamaya çalışıyor demektir. Kendisinin başka birine bir lamba verdiğini görmek, birini iyi bir işe yerleştirmeye çalışıyor demektir. Lambanın kırıldığını görmek iyi değildir. Bir rivayete göre de işinden ayrılır. Bazılarına göre, lamba güzel bir eşe ve hizmetçiye yorumlanır. Rüyasında bir lamba bulduğunu veya satın aldığını gören, güzel ve şeref sahibi bir kadınla evlenir. Bir kadının lamba aldığını, yaktığını görmesi iyi ve zengin bir erkekle evlenmesi demektir. Lambayı üfleyerek söndüren, bekar ise boşboğazlığı yüzünden itibarından kaybeder, eğer evli olmayan bir kadın ise çenesinin düşüklüğü yüzünden o da kıymetini kaybeder. Rüyada yanmakta olan lamba fitili görmek, etrafına halkı toplayıp onlara hayır işleyen bir kimse ile tabir olunur. Eğer fitil yanmıyorsa tabiri bunun aksinedir. Rüyasında fitilin tamamen yanıp bittiğini görmek, halk tarafından sevilen bir kimse için hayra yorulmaz.
Leylek

Rüyada leylek görmek, dindar ve geleceği düşünen, sabırlı bir adamla tabir olunur. Bir leylek tuttuğunu veya kendisine hediye edildiğini gören, bu sıfatları taşıyan birisi ile dost olur. Bir leylek öldürdüğünü gören, eliyle büyük bir düşmanını ortadan yok eder. Leyleğin kendisi ile konuştuğnu gören, herkesin şaşıracağı bir iş yapar yahut iyi bir insandan hayır ve menfaat görür. Evinin damında bir leyleğin durduğunu görmek, iyi bir kimsenin evine misafir olacağına yorumlanır. Rüyada leylek görmek, 4 şekilde tabir olunur: Kurtuluş, çiftçi bir kişi, küçük zayıf bir bekçi, fakir garip kimse. Bazılarına göre rüyada leylek görmek eşle tabir olunur. Bir leylek tutup evine götürdüğünü görmek, güzel ve akıllı bir kadınla evlenmeye işarettir.
Limon

Rüyada limon görmek, işlerinizde karışıklık olduğuna işaret eder. Rüyada lion görmek mevsiminde olsun olmasıni renginin sarı olması yüzünden hastalığa işarettir. Eğer rengi yeşil olursa kedere yorumlanır.
Limon Ağacı

Rüyada limon ağacı görmek kötü tabiatlı, geçimsiz, konuşması soğuk, ekşi yüzlü bir adamla yorumlanır.
Lokanta

Bir lokantada yemek yediğini görmek, küçük sıkıntılara yorumlanır. Lokanta içinde yürümek ve oturacak bir masa aramak, işlerini yoluna koymak için bazı çareler düşünmeğe işarettir. Kendisini bir lokantada tek başına yemek yerken görmek, o anda yaptığı işin başarılı olamayacağına işarettir. Rüyada bir lokanta sahibi olduğunu veya lokantada garsonluk yaptığını görmek, yeni bir iş alanına gireceğine yorumlanır. Bir lokantada mutfakda yemek pişirdiğini görmek, işlerinin yolunda olduğuna ve bütün rakiplerini alt ettiğine yorumlanır.
Lokum

Rüyada lokum yediğini görmek, bu günlerde bir dedikodu işiterek çok üzleceğinize yorumlanır.
Liman

Rüyada liman görmek, yolculukla yorumlanır. Bu yolculuk sırasında büyük kazanca ve mutlubir hayata kavuşacağınıza işarettir.
Leylak

Rüyada leylak görmek veya koklamak, düşük ahlaklı birkadınla tanışacağnıza, leylak toplamak evleneceğinize yorumlanır.
Laf

Rüyada laf duymak yada laflamak, beklediğiniz bazı şeylerin hakikatten çok uzak olduğuna ümitlerinizin boşuna olduğuna işarettir.
lavabo

Rüyada lavabo gören çok titiz ve temiz bir kimsedir.
Leblebi

Rüyada leblebi görmek veya yemek karaciğer veya siroz hastalığı gibi bir maraza yakalanacağına işarettir.
levha

Rüyada levha görmek yakında hayırlı bir yolculuğa çıkacağına yorumlanır.
Leopar

Rüyada leopar görmek, etrafının yırtıcı ve tututuğunu koparan düşmanlarla çevrili olduğuna, işinde ve gücünde gözleri bulunduğuna işarettir.
Lise

Rüyada bir lisede talebe olarak bulunduğunuzu görmek, çalışmalarınızdan iyi sonuçlar alarak herkesin beyenisini kaanacağınıza işarttir.
Losyon

Bir parfümeriden losyon aldığınızı görmek, küçük bir kabahatınızı affettirmek için eşinize bir hediye vermek istediğinize ve böylelikle onun gönlünü alarak, evde dirlik ve düzen sağlamak istediğinize işarettir.
Labirent

Rüyada labirent görmek, başladığınız bir işte fazla teferruata giriştiğiniz için sıkıntı çekmekte olduğunuza ve bu işin içinden sıyrılmak için çok düşünmeniz gerektiğine yorumlanır.
laboratuvar

Rüyada laboratuvarda çalıştığım görmek, bilgili ve olgun bir kimse olduğuna işarettir.
laboratıvar

Rüyada laboratuvarda çalıştığım görmek, bilgili ve olgun bir kimse olduğuna işarettir.
Lacivert

Rüyada lacivert renkli her hangi birşey görmek, resmi bir toplantı için davet edileceğine işaret eder, Bazılarına göre: Rüyada lacivert renk çok çekingen bir tabiatınız olduğu için hiç kimse ile dost olamayışınıza ve daima yalnız ve sakin yalamayı tercih ettiğinize işarettir.
Lades

Rüyada lades kemiği ile lades tutuştuğunu görmek, iş hayatında büyük bir hata işlemekle olduğuna ve uyanık olması gerektiğine işaret eder.
Laf Atmsk

Rüyasında bir kimsenin arkasından laf athğını veya laf atan bir kişi görmek, ahlâkça düşük bir kimse oldugunav e acınacak bir durumda bulunduğuna işarettir.
Lağım

Bir kimsenin kendisini lagün içinde çırpınır gömesi, iş hayatında iflasa doğru koştuğuna ve durumunu düzeltme çalışması gerektiğine delâlet eder. Bu rüyayı gören kadın jf'bir batağa sürüklenmek üzere bulunduğuna ve dost ve arkalarını iyi kimselerden seçmesi gerektiğine İşaret eder.
Lahana

Rüyada lahana görmek gizli mala ve sırra işaret eder. Lahanayı alıp keserek yediğini gören, başkalarının sırlarıını Öğrenmeğe çalışır, eline gizli mal geçer. Lahana yaprakraklarını sararmış olduğunu gören, hafif bir hastalığa yakalanır ve ıdığı paradan bu hastalıktan kurtulmak için sarfeder. bahçaden lahana kesip evine getiren sır saklamakla tanınır.
Lahmacun

Rüyada lahmacun yemek, nefsinize çok tün olduğunuz için zaman zaman mide hastalığına yakalandığınıza yiyecek ve içeceğinize biraz daha dikkat ederek sağlığınızı korumanız gerektiğine işarettir.
Lahana Tohumu

Lahana tohumu görmek hastalık, ve kederle yonunlanır. Salata, marul ve benzeri tohumlar da böyledir.
La İlaha İllallah

Rüyada kelime-i şehadet getire Lâ ilahe illallah dediğinizi görmek, imânınızın çok kuvvetli olduğuna, bunu her zaman tekrarlayarak daima iman tazelemeniz İktiğine, ibadete devam etmenize ve ibadetle meşgul olan ıtırla daima birlikte olmanız gerektiğine işarettir.
Lal

Rüyasında tanınmış bir kişinin kendisine bir lal taşı verdiğini gören, o kişinin akrabasından güzel iyi bir kadın ile evlenir. Eger taşı veren tanınmış biri değilse -alacağı kadın da tanınmış bir aileden değildir. Rüyada bir kadının kendisine bir lal taşı hediye edildiğini görmesi, şansının açıldığına, işaret eder. Kendisinin başka birine bir lal taşı verdiğini gören o kişi ile akrabasından bir kadının evlenmesine aracı olur. Kiisine göre; rüyada lal taşı görmek dört şekilde yorumlanır: Eş, hizmetçi, mal, itibar. İri ve güzel bir lal taşı olduğunu gönü kadir ve itibarının arttığına işarettir.
Lapa

Rüyada lapa yediğinizi görmek, evinizde bir hasta bulunup, onunla uğraşacağınıza, hastalığın size geçmemesi için dikkatli olmanız gerektiğine, ve rızkınızın bol ve bereketli olacağına işarettir.
Lapina

Rüyada lapına halığı görmek, hiç beklemediği bir anda ve hiç ummadığı bir kimseden büyük miktarda para kazanmaya işaret eder.
Lastik

Rüyada lastik görmek iki yüzlü bir kimse ile tanışmaya delâlet eder. Bu kişi ile yapacağınız bir ortaklık veya iş anlaşmasında çok zarara uğrayacağınıza, mali ve kişisel itibarınızın önemli miktarda azalacağnıa işarettir.
lastik Top

Rüyada lastik topla oynadığını görmek, çok sevineceğine işarettir. Lastik topla oynarken topunu kaçırdığını görmek, kısa bir zaman sonra bir yolculuğa çıkacağına işaret eder.
Lastik Tekerlek

Rüyada lastik bir otomobil veya araba tekerleği görmek, yeni arkadaşlarla tanışacağına, bunlardan biri ile bir akrabalık kuracağına işarettir.
Latife

Rüyasında latife ve mizah ile meşgul olduğunu görmek iyi değildir. Ban yorumculara göre, rüyada halkla latife ettiğini güren, halk taralından alaya alınır. Büyük kimselerden birinin rüyada bir başkası ile alay ettiğini görmek, alay edilenin büyüklerin yanında bulunmasına ve onlara dost olduğuna işaret eder.
Latin Çiçeği

Rüyada latin çiçeği görmek çok iyi bir evlenme yapmaya,latin çiçeğini koparıp göğse takmak bu evlenmeden bir çocuğu olacağına işarettir.
lav

Rüyada bir yanardağın saçtığı lavları görmek, büyük bir macera geçireceğinize ve bir kimse ile tanışıp sonunda onunla evleneceğinize; eğer evli iseniz, eşinizle aranızda Önemli bir mesele olacağına işaret eder.
lavaj

Rüyada lavaj yaptığınızı görmek, sağlığınızın oldukça bozulduğuna, bu bakımdan biraz dikkatli olmanız gerektiğine işaret eder.
Lavanta

Rüyada lavanta çiçeği görmek, en kıymetli eşyasından birisini kaybedeceğine; lavanta çiçeğini bir torbaya koyup sandığına sakladığını görmek, zayi olan bir eşyasına kavuşacağına, sandıktan lavanta çiçeğini çıkarıp elbeseleri içine sakladığını görmek, yeni elbiseler satın alacağına işaret eder.
Lavta

Rüyada lavta çalmak, hiç eğlenmeyeceğiniz bir düğün veya davete istemeden gitmek mecburiyetinde olduğunuza işaret eder.
lazımlık

Rüyada lazımlık, bol para ile yorumlanır. Rüyasında bir lâzımlıkta abdest bozduğunu gören, ummadığı bîr yerden bol bir kazanca sahip olur. Bir bankasının lâzımlığı pislettiğini görmek, elinden az miktarda parasının çıkacağına işarettir.
Leğen

Rüyada leğen görmek, hizmetçi kız ve erkek uşakla tabir olunur. Rüyasında leğen kullandığını görmek, bir hizmetçi kızla ilişkisi olduğuna işarettir. Leğeninin kaybolduğunu, delindiğini veya kırıldığım görmek, hizmetçilerinden birinin üzüntüye işarettir. rüyada leğen görmeyi eş veya sadık bir koca ile yorumlayor. Bazılarına göre: rüyada leğen görmek evlilikle yorumlanır. Ieğende ellerini yıkadığın» görmek, genç biri île tanışarak hissi bir ilişki kuracağına işaret eder. Leğende ellerini yıkadığını gören, evlenir.
Lehim

Rüyada bir lehimciye her hangi bir ıgeyi tamir ettirip lehimlettiğini görmek, başladığı işi baçanya ulaştıracağına işaret eder.
Leke

Rüyada elbisenizin her hangi bir yerinde bir leke olduğunu görmek, sizin için bazı dedikoduların yapıldığına işarettir, lekeciye giderek bu lekeyi çıkarttığınızı görmek, bu dedikodulardan haberiniz olduğuna ve çok üzüldüğünüze ve gereken şekilde davranıp bunları önleyehildiğinizc işaret eder.
Levh_i Mahfuz

Lcvh-i Mahfuzu «örmek, ilim, hikmet ve Kur'an üzere bir mertebeye ulaşılacağına delâlet eder. Levh-i Mahfuz'u küçük ve alçaltıcı görmek, bir işte zahmet çekileceğine işaret eder. Adını Lcvh-i Mahfuzda yazılı görmek, ecelinin yakın olduğuna delildir. Çünkü Levh-i Mahfûz'dn yazılı olan aynen çıkar. Bazısına göre; levh-i Mahfuzu görmek, bir yere başkan olmak, evlat rahibi olmak ve hidayete erişmekle ve nüfuz sahibi olmakla yorumlanır. Levh-i Mahfuzu şeriata aykırı olarak görmek şerre, aksi ise hayra işaret eder. Kudret kaleminin Levh-i Mahfuz üzerine yazdığını görmek, eger yazılan şey okunuyorsa, hayırlıdır. Kudret kalemini tam ve sağlam olarak görmek kurtuluşa ve feraha çıkmaya, kalemin kırık veya çatlak olarak görülmesi, ümit ettiği ve beklediği şeye ulaşamamaya ve akimin dağılacağına işaret eder.
Levrek

Rüyada levrek balığı görmek, son derecede hayra yormulamr. Levrek büyük bir kısmete ve şansa işaret eder.
Leyl Suresi

Kirraani'ye göre; bu sureyi rüyasında okuyan veya dinleyen kimse, zekatını hiç bir zaman doğru bir şekilde Bir insana mal verip ihsanda bulunur ise de ondan hayır görmez ve zarara uğrar, Rızkını tedarikte zorluk çeker. Gece gündüz ibadetle meşgul olur. Sonunda şehadete erer.
Lider

Rüyada bir partinin veya bir kuruluşun liderini, öncüsünü görmek, yapacağınız işlerde, alacağınız kararlarda mutlaka başka birinin fikrini almak ihtiyacını duyduğunuza, kendi inisiyatifinizle hiç bir iş yapamadığınıza ve bundan dolayı herkesin tenkidine uğradığınıza işaret eder.
Limon Çiçeği

Küyada limon çiçeği görmek, bir yakını-mn hastalık haberini alarak üzülmesine işaret eder.
Limonata İçmek

Rüyada limonata içtiğini gören, beklemediği bir yerden hayırlı ve sevinçli bir haber alır. Limonata aynı zamanda sağlıkla da yorumlanır. Sıcak bir günde limonata içtiğini ve serinlediğini gören, yakınlarından birisi ile evlenmek ister. Evli ise kızı veya oğlunu evlendirir veya yakın akrabalarından biri evlenir.
Lira

Rüyasında altın lira gören, küçük bir kaza geçirir. Lirayı bozdurduğunu veya bir kuyumcuya saltığını gören, bir üzüntü sonucu hafif hastalık geçirir fakat çabuk iyileşir. Birisinden bir sarı altın lira aldığını görmek hayırlı değildir.
Lisan

Rüyada anlamadığı bir dille konuştuğunu gören, yabancı bir ülkede yalnız başına kalır. Veya yabancı kimselerle birlikte bir seyahala çıkar. Başka bir yabana memlekette olup kendi dilinden anlayan kimselerin olmadığım ve bu yüzden derdini anlatamadığını görmek, çaresi olmayan bir hastalığa yakalanacağına, doktorların kendisine gerekli ilacı veremedikleri için hastalığının geçmeyeceğine işaret eder.
Lisans

Rüyada bir üniversitede lisansda bulunduğunuzu görmek, işinizde başardı olmak için çok fazla etüt yaptığınıza ve konunuza ait bir çok tecrübeler geçirerek kitapları incelediğinize işaret eder.
Lokma

Rüyada ağzına bir lokma götürdüğünü, fakat yu-tamadıgım görmek, ayağına gelen bir kısmeti geri çevirdiğine; lokmayı yuttuğunu görmek ise o kısmctdcn faydalandığına işaretdir.
Lokman suresi

Lokman suresini her kim rüyasında okur veya okuyanı dinlerse o kişinin sözlerinden halk büyük faydalar görür. Allah (C.C.) ona ilim ve fazilet sahibi olmasını nasip eyler. Uzun ömürlü olur.
Lokman Ruhu

Rüyada kendisine lokman ruhu koklatılarak bayıltdıklarım görmek, büyük bir sevinçle yorumlanır. Başka birisini lokman ruhu ile bayıltdığını görmek, o kimse için hayırlı bir müjdeyi kendisine haber verip onu sevindireceğine işarettir.
Lokomatif

Rüyada lokomotif, yolculukla yorumlanır. Bir lokomotif kullandığım görmek, ekonomik durumunun iyi lokomotifi kullanarak sefere çıktığını görmek, uzak bîr memlekete ticaret maksadı ile bir yolculuk yapacağına ve iyi bir kazançla deneceğine işarettir.
Lügat

Rüyada lügat görmek ve incelemek, dikkatiniz ve sabrınız sayesinde oldukça yüklü bir para kazanacağınıza; lügat okumak ise etrafınızdaki bazı kimselerin parlak vaatler yaparak sizi aldatdıklanna ve yanılttıklarına işarettir.
Lüks Eşya

Kuyuda lüks eşya görmek, aleyhde yapılan dedikodulara işarettir. Lüks bir otel görmek, lüks bir gazinoda bulunmak, sizi çekemeyen insanların sizin hakkınızda kötü şeyler düşündüklerine işaret eder.
Lüks Lambası

Rüyanızda lüks gaz lambası görmek, işlerinizin birden bire iyi bir duruma gireceğine, bol para kazanacağınıza, maaş veya ücretinizin artacağına yorumlanır.
Lüle Taşı

Rüyada, lüle taşı denilen madenden yapılan bir biblo satın aldığım görmek, yeni bir eşya alacağına veya yeni bir elbise yaptıracağına işarettir.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA