Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Lale Mansurdan Gezene dava
24 Nisan 2013 Çarşamba 17:01

Lale Mansur'dan Gezen'e dava

"30 yıldır dans etmiyor hala bakanlıktan para alıyor" diyen Müjdat Gezen'e dava açtı

MÜJDAT GEZEN, HABERTÜRK'TE SUNUCUYLA BÖYLE TARTIŞMIŞTI

Lale Mansur, kendisinin halen Kültür Bakanlığı'ndan maaş alan bir Devlet Sanatçısı olduğunu, bu sebeple de tarafsız olamayacağını söyleyen Müjdat Gezen'e dava açıyor.

İşte Lale Mansur'un açıklaması:

 Müjdat Gezen, benim Akil İnsanlar Heyeti'nde yer almamla ilgili olarak,  hala devlet sanatçısı olduğumu, emekli olmadığımı, 30 yıldır iş yapmadan bakanlıktan maaş aldığımı, dolayısıyla bağımsız olamayacağımı söylüyor. Ben hiçbir zaman devlet sanatçısı ünvanını taşımadım,30 yıl önce bale hayatımın en aktif dönemini yaşıyordum,  devlet memurluğundan 13 yıl önce emekli oldum. Tartışmalara ancak yalan ve hakaret düzeyinde katılanlar, ülkemizin en büyük sorununun çözüm sürecinde vicdanı doğrultusunda etkin olmaya çalışanlara karşı bir  itibarsızlaştırma ve karalama kampanyasına girişmiş durumdalar. Müjdat Gezen'in bu tutumu ve söylemine karşı yasal yollara başvurarak kendisine karşı tazminat davası açtığımı duyuyurum. 
 
 MÜJDAT GEZEN NE DEMİŞTİ:

"Lale Mansur halen Kültür Bakanlığı’ndan maaşını alan biri, devlet sanatçısı. Emekli de olmadı, 30 senedir de dans etmiyor ama Kültür Bakanlığı’ndan maaş alıp duruyor."

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA