Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mahalleli uyuşturucu satıcıları için nöbet tutuyor
28 Mayıs 2013 Salı 13:14

Mahalleli uyuşturucu satıcıları için nöbet tutuyor

Şanlıurfa'nın Dedeosman Mahallesi sakinleri, "Huzurumuz kalmadı" diyerek sokağa döküldü..

ŞANLIURFA'da, Dedeosman Mahallesi sakinleri, uyuşturucu sattığı ileri sürülen kişilere karşı sopalarla nöbet tutmaya başladı. Havanın kararmasının ardından aileleriyle dışarı çıkamadıklarını öne süren mahalle sakinleri, uyuşturucu temin etmek istediği iddia edilen bir genci ise sopalarla dövmeye kalkıştı.

Dedeosman Mahallesi sakinleri, son aylarda uyuşturucu satıcılarının semti işgal ettiğini ve bu durumun kendilerini tedirgin ettiğini söyledi. Sık sık tepki gösterdikleri için uyuşturucu satıcıları ile kavga ettiklerini ve güvenlik güçlerinin de bu duruma engel olamadığını ileri süren mahalle sakinleri, 'torbacı' denilen kişileri semtlerinden uzaklaştırmak için sopalarla nöbet tutmaya başladı. Mahallelerinde kavga ve olayların eksik olmadığı için can güvenliklerinin bulunmadığını iddia eden vatandaşlar, havanın kararmasıyla birlikte ellerindeki sopalar ile uyuşturucu satıcılarının mahallelerine girmelerine engel olmaya çalışıyor. Çok korktuklarını ve şikayetlerine rağmen uyuşturucu satıcılarına engel olunamadığını iddia eden mahalle sakinleri, "Hava kararınca sokağa çıkamıyoruz. Uyuşturucu satıcıları ile bağımlıları sokaklarda buluşarak pazarlık yapıyor. Zaman zaman silahlı ve bıçaklı kavgaların yaşanması üzerine kendi mahallemizde esir hayatı yaşamaya başladık. Çözüme ulaşamayınca biz de mahalle sakinleri olarak sopalar ile her akşam toplanarak, uyuşturucu satıcılarını buradan uzaklaştırma kararı aldık. Hava karanınca bir araya geliyoruz ve tanımadığımız kişilerin mahalleye geçmesine izin vermiyoruz" dedi.


Öfkeli vatandaşların gazetecilere yaşadıklarını anlattığı sırada mahalleden geçen ve uyuşturucu madde bağımlısı olduğu ileri sürülen 20 yaşlarındaki genci görenler, "Buraya neden geldin" diyerek önü kesildi. Cevap verememesi üzerine öfkeli bazı mahalle sakinleri ellerindeki sopalar ile genci dövmeye kalkıştı. Linç edilme korkusu yaşayan genç, sopalı vatandaşların bir anlık dalgınlığından yararlanarak kaçtı ve sokak aralarında izini kaybettirdi. 

Sürekli aynı manzarayla karşılaştıklarını dile getiren kadınlar ise evlerinden dışarı çıkmaya çok korktuklarını kendi güvenliklerini sağlamak için bıçak taşıdıklarını belirtti.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA