Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Makyajda son moda: Akşamdan kalma
10 Ağustos 2015 Pazartesi 09:26

Makyajda son moda: 'Akşamdan kalma'

Japonya'da genç kadınlar arasında son moda: Yağlı saçlardan ve şişik gözlerden oluşan, akşamdan kalma makyajı yapmak...

 Kadınlara uzun bir gece sonrası ortaya çıkan görünür etkileri nasıl kapatabilecekleri hakkında sayısız makyaj hileleri veren videolar var ama şimdi tam tersi bir trend var: Gözlerin altına allıkla müdahale edip saçlara da ıslak görünüm vererek 'akşamdan kalma' makyajı yapmak!

m2-018.jpg

Gözlerin etrafındaki kırmızılık hasta izlenimi veriyor, ıslak görünümlü saçlar da pek cazip gelmiyor kulağa. Yine de Japonya 'da popülerleşen bu makyaj trendini yakalamak için internette, allığın gözaltına nasıl mükemmel uygulanabileceğini anlatan makyaj videoları dolaşıyor.

zWinnieYap tarafından çekilen makyaj videosunda adım adım, allığın nasıl göz makyajı olarak uygulanacağı gösteriliyor. Bu video şimdiden 100 binden fazla görüntülendi.
Ocak ayında Female dergisi Japonya’daki değişik makyaj modalarını açıklamıştı. Bunlar arasında kadınların gözlerinin altına göz torbası görünümü verdiği ‘aegyo sal’da bulunmakta. 

Şişik göz ile göz torbasının yorgunluk ve uyku sorunu görünümü verdiği moda Kore’de de çok popüler. Çarpık gülüş için köpek dışı ekletmek de Japonya’nın yeni güzellik standartlarından biri. (The Daily Mail) 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA