Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mavi bidon karmaşası sürüyor!
19 Haziran 2013 Çarşamba 15:38

Mavi bidon karmaşası sürüyor!

Gezi Parkı protestoları sırasında polisin TOMA’lardaki suya karıştırdığı, mavi bidonda yer alan sıvı biber gazıyla ilgili yetkililerden net bir açıklama gelmezken, satışını yapan firma internet sitesinden bu ürünü kaldırdı.

Geçtiğimiz günlerde polisin müdahalesi sırasında tazyikli suya karıştırılan sıvı tartışma konusu olurken, İstanbul Valisi Avni Mutlu, TOMA’lardan sıkılan suyun içinde kimyasal madde değil ilaç olduğunu söylemişti. Bunun üzerine, elde edilen fotoğraf karelerinden görüldüğü üzere söz konusu sıvının “Jenix” marka, 10’ar litrelik OCbiber gazı olduğu ortaya çıkmıştı. TOMA’lardaki kimyasal, muhalefet partisi CHP’nin de TBMM gündemine taşıdığı konu başlıklarından biri oldu.

mavi-bidon2.jpeg

Bu sıvı biber gazının suya karıştırılmasıyla ilgili tartışmalar sürerken, ürünün, tanıtımının yapıldığı “jenixbibergazi.com/tr/ “ adresli internet sitesinden kaldırıldığı görüldü.

Vatan Gazetesi’nde yer alan bir haberde ise bu şirketin yetkililerinin açıklama yapmaktan kaçındığına ilişkin bir haber yer almıştı.

VALİ MUTLU GEREKEN AÇIKLAMAYI YAPTI

Öte yandan, bazı temaslarda bulunmak üzere Roma’da bulunan Bakan Mehdi Eker gazetecilerin, “Vali Mutlu bidonların içerisinde ilaç olduğunu söylemişti. ‘Jenix’ adlı gaz solüsyon, Bakanlığınızın onayından geçen maddeler kapsamında mı?” yönündeki sorusuna, “Yok. Zaten Vali Avni Mutlu gereken açıklamayı yaptı” diye karşılık verdi. Eker, bakanlığının söz konusu ilaçla ilgisi olmadığını dile getirdi.

DHA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA