Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mehmet Ağar tahliye oldu
29 Nisan 2013 Pazartesi 12:47

Mehmet Ağar tahliye oldu

Susurluk'tan 5 yıl hapis cezası aldı, 1 yıl sonra serbest kaldı...

SUSURLUK Davası'nda Ankara 11'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nce 5 yıl hapis cezasına çarptırılan ve 25 Nisan 2012 tarihinden bu yana Aydın'ın Yenipazar İlçesi'ndeki Kapalı Cezaevi'nde kalan Demokrat Parti eski Genel Başkanı, eski İçişleri ve Adalet Bakanı Mehmet Ağar, Denetimli Serbestlik Yasası'ndan faydalanıp 369 gün sonra bugün tahliye oldu. Cezaevinde kaldığı süre içinde, siyaset, spor ve iş dünyasından birçok ünlü isim tarafından ziyaret edilen Mehmet Ağar'ın kalan 1 yıllık cezası için Denetimli Serbestlik Hükümleri'nin uygulanacağı öğrenildi.


Ankara Özel Yetkili 11'inci Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 15 Eylül 2011 tarihinde 5 yıl hapis cezasına çarptırılan Demokrat Parti eski Genel Başkanı Mehmet Ağar'ın avukatları kararı temyize gönderdi. Ancak Yargıtay cezayı onadı. Bunun üzerine, Emniyet Genel Müdürlüğü, İçişleri ve Adalet Bakanlığı da yapan Mehmet Ağar'ın hapis cezasını Aydın'ın Yenipazar İlçesi'ndeki Kapalı Cezaevi'nde çekmesine karar verildi. K-1 Tipi olan cezaevindeki mahkumlar başka cezaevlerine nakledildi. Ardından da tadilat yapılan cezaevi, Yüksek Güvenlikli Cezaevi haline getirilip, buraya da yeni müdür atandı. Mehmet Ağar, 25 Nisan 2012 tarihinde hapis cezasını çekmek üzere Yenipazar'a geldi. Büyük bir kalabalık tarafından karşılanan Ağar, cezaevine girdikten sonra da tadilatlar devam etti. Diğer mahkumların Ağar'ın bulunduğu bölüme ulaşamaması için özel bölümler inşa edildi ve cezaevi çevresindeki güvenlik önlemleri arttırıldı. Cezaevindeki çalışmaların tamamlanmasının ardından, diğer cezaevlerinden bazı mahkumlar Yenipazar Kapalı Cezaevi'ne getirildi.

ÜNLÜ İSİMLERİN AKININA UĞRADI

Cezaevi yakınına helikopter pisti de inşa edilirken, Mehmet Ağar'ı, aralarında Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, AK Parti Milletvekili Hakan Şükür, işadamı Mustafa Koç, Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, futbolcu Arda Turan, Türkiye Futbol Federasyonu eski Başkanı Haluk Ulusoy, gazeteci Hıncal Uluç, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, Galataray eski Başkanı Adnan Polat ve işadamı Ferit Şahenk gibi birçok ünlü isim ziyaret etti.

DENETİMLİ SERBESTLİKTEN YARARLANDI

Daha önce avukatı ve yakınlarının yaptığı açıklamalarda tahliye olamayacağı ifade edilen Mehmet Ağar, 4'üncü Yargı Paketi kapsamında avukatının yaptığı başvuru sonucu bugün serbest bırakıldı. Saat 11.30 sıralarında Yenipazar Cezaevi'nden ayrılan Mehmet Ağar'ın kalan 1 yıllık cezası için Denetimli Serbestlik Hükümleri'nin uygulanacağı öğrenildi.


Ağar'ın Denetimli Serbestlik Yasası gereği kalan bir yıl için adres bildirme zorunluluğu bulunduğu belirtilirken, bunun için yazlık evinin olduğu Bodrum'u tercih ettiği öne sürüldü. Kimseye duyurulmayan tahliye sonucu Ağar'ın aralarında Korkut Eken'in de bulunduğu bazı yakın arkadaşları ve korumalarıyla Bodrum'a gittiği öne sürüldü.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA