Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mehmet Altan cevap arıyor
17 Mayıs 2013 Cuma 10:39

Mehmet Altan cevap arıyor

Altan:'Birtakım gizli belgeler, iri iri laflar, casusluk faaliyetleri ismimle anılıyor. İnsanı ürküten şeyler etrafımda dolaşıyor.

Gazeteci ve yazar Mehmet Altan, "Mahkemenin aldığı gizlilik kararı beni şaşırtıyor. Birtakım gizli belgeler, iri iri laflar, casusluk faaliyetleri ismimle anılıyor. İnsanı ürküten şeyler etrafımda dolaşıyor. Benim hayat ilkem saydamlıktır" dedi.
 Taraf Gazetesi'nden  Aysun Yazıcı'nın haberine göre, MİT'in, sahte bir isimle gazeteci ve yazar Mehmet Altan'ın telefonlarını dinlemesiyle ilgili önceki gün görülen davada duruşmaların gizli yapılması kararı alındı.
 
İNANDIRICI BİR CEVAP BEKLİYORUM
 
Dinleme skandalıyla ilgili konuşan Mehmet Altan "MİT'in beni neden dinlediğini hâlâ anlayamıyorum. MİT savunmasında da casusluk faaliyetleriyle ilgili dinlemelerin yapıldığını söylüyor. Benim MİT'ten öğrenmek istediğim tek şey, bana beni neden dinledikleriyle ilgili, samimi, açık, anlaşılır, inandırıcı ve mantıklı bir cevap vermeleri. Çünkü ancak böyle bir şekilde yaşananları anlayabileceğim. Ben yıllardır toplumun gözü önünde bulunan, faaliyetleri fikir ve düşünce olan bir insanım. Normal hayatımda nasıl şeffafsam, telefon konuşmalarım da o kadar şeffaftır" dedi.
 
ÜRKÜYORUM

 
Mahkemenin duruşmaların kapalı yapılması kararını da eleştiren Altan, "Mahkemenin aldığı gizlilik kararı beni şaşırtıyor. Birtakım gizli belgeler, iri iri laflar, casusluk faaliyetleri ismimle anılıyor. İnsanı ürküten şeyler etrafımda dolaşıyor" diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA