Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
MİTten fişleme açıklaması
11 Haziran 2013 Salı 13:50

MİT'ten fişleme açıklaması

Milli İstahbarat Teşkilatı Müsteşarlığı (MİT) fişleme iddialarına ilişkin açıklamalarda bulundu...

Milli İstahbarat Teşkilatı Müsteşarlığı (MİT) fişleme iddialarına ilişkin açıklamasında, "Ağırlıklı faaliyetlerini bölgesel ve küresel stratejik sorunlara yönelten teşkilatımızı kendi halkını fişleme gibi çağ dışı bir uygulama faaliyetinin içinde göstermek; gerçek dışı olduğu kadar, haksız ve mesnetsizdir" ifadelerine yer verdi.

 Müsteşarlıktan yapılan açıklamada, bazı basın yayın organlarında, Milli İstihbarat Teşkilatının herkesin özel hayatını fişlemeye başladığı yönünde, teşkilatı itibarsızlaştırmak amacıyla maksatlı haber ve yorumlar yayınlandığı anımsatıldı.

 Açıklamada şöyle denildi:

 "Ağırlıklı faaliyetlerini bölgesel ve küresel stratejik sorunlara yönelten teşkilatımızı kendi halkını fişleme gibi çağ dışı bir uygulama faaliyetinin içinde göstermek; gerçek dışı olduğu kadar, haksız ve mesnetsizdir.

 MİT, 2937 sayılı Kanun ve diğer mevzuatla kendisine verilen görevleri yerine getirmekte ve yetkileri kullanmaktadır. Sözkonusu haber/yorumlarda istismar edildiği şekilde hukuki dayanaktan yoksun, özgürlüklere aykırı ve demokratik toplum değerleriyle bağdaşmayan bir çaba, eylem ve faaliyet içerisinde bulunmamaktadır.

 Esasen, Milli İstihbarat Teşkilatı’nın milli iradenin emrinde olmasını hazmedemeyen, yeni vesayet arayışında olan yerel ve uluslararası odakların bir süreden beri Teşkilatı ve yöneticilerini karalama gayretinde oldukları kamuoyunca malumdur."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA