Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Müslüman Kardeşlerden Taksim açıklaması
06 Haziran 2013 Perşembe 15:32

Müslüman Kardeş'lerden Taksim açıklaması

"Eylemciler, Türkiye'de oldukça başarılı olan İslami projeyi başarısızlığa uğratmak için yabancılardan para alıyor.

MISIR'da iktidardaki Müslüman Kardeşler, Gezi Parkı eylemcilerini "Türkiye'de oldukça başarılı olan İslami projeyi başarısızlığa uğratmak için yabancılardan para almakla" suçladı. 

El Arabiya TV'nin haberine göre, Müslüman Kardeşler'in siyasi kanadı olan Özgürlük ve Adalet Partisi Genel Sekreteri Hüseyin İbrahim, Gezi Parkı protestolarına katılanları "Yabancı çıkarlara hizmet etmek için iç konuları saptırmaya çalışan yabancı gruplar" olarak niteledi. İbrahim, Gezi Parkı eylemcilerinin "Türkiye'de kalkınma ve halkın refahı alanlarında atılan benzersiz ilerlemelere rağmen İslami olan her şeye karşı savaşmak gibi bir hedeflerinin bulunduğunu" iddia etti. 

Parti sözcüsü Murad Ali de eylemcileri suçlayarak, "Bazı mihraklar kasıtlı olarak Türkiye'de yaşananları devrim olarak göstermeye çalışıyorlar" dedi. Ali, El Masri El Yom gazetesine yaptığı açıklamada, "Türkiye'de yaşananların günlük veya ekonomik ihtiyaçlarla bir alakası yoktur. Bunların amacı ekonomik başarılar gösteren ve dünyaya bütün dış tehditlere rağmen ileri adımlar atabileceğini gösteren İslamcı rejimlerin başarısızlığa uğradığını göstermektir" diye konuştu. 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA