Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Müslümanlara düşmandı Müslüman oldu
05 Mart 2013 Salı 16:52

Müslümanlar'a düşmandı Müslüman oldu

Hollanda'da aşırı sağcı partide bir dönem siyaset yapan Arnoud Van Doorn Müslüman Kelime-i Şehadet getirip Müslüman oldu...


Hollanda’da liderliğini aşırı sağcı ve İslam düşmanı politikacı Geert Wilders’ın yaptığı Özgürlük Partisi’nin eski üyelerinden Arnoud Van Doorn Müslüman oldu.

 Twitter hesabında önce “Yeni bir başlangıç” yazan, sonra da Arapça olara Kelime-i Şehadet yazan Arnoud Van Doorn'un müslüman olması ülkesinde en çok tartışılan konular arasında.Hollanda, Van Doorn'un gerçekten Müslüman olup olmadığını konuşurken dün El Cezire'ye verdiği mülakatla Van Doorn tartışmalara noktayı koydu.


Van Doorn şunları söyledi: İslam'a geçişimle ilgili şüphelerini anlıyorum. Kendi yakın çevremdekiinsanlar ise yaklaşık bir yıldır Kur'an, hadis, sünnet gibi konularda araştırmalar yaptığımı biliyor. Ayrıca Müslümanlarla da din konusunda birçok sohbet yaptım. Bu çok büyük bir karar ve ben de bu kararı ciddiyetle aldım.

Hayatımda herkes gibi ben de hatalar yaptım. Bu hatalardan çok şey öğrendim. İslam'a geçişimle sonunda yolumu bulduğumu hissediyorum. Bunun yeni bir başlangıç olduğunun ve öğrenmem gereken çok şey olduğunun farkındayım. Bazı devlet kurumları da dahil direnişle karşılaşacağımı tahmin ediyorum. Allah'ın beni bu zor anlarda destekleyip bana yol göstereceğine inancım tam.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA