Mehmet Alikişioğlu / Yazar

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mehmet Alikişioğlu / Yazar

Mustafa nerdesin?

04 Mart 2015 Çarşamba 12:43

Bir gazeteci anlatıyor. Nerede anlatıyor? Üzerinde Türk yazan, özgür bir televizyonda. Belki de ülkenin gümbürtüye gitmesinde sonsuz destek sunan
bir boyutta. Dünyanın en basit ve bir o kadar da sıradan sorularını soran da bir hanımefendi sunuyor programı. Basit ve sıradan olunca, saçmalık olamıyor. Fakat şapşallık bitmiyor. 24 saat yayın yapsa, bir şey değişmez. Aynı kafa; aynı sorular. Seviyesi boş; içeriksiz zırva.
Soru basit olur da; hani azcık yaratıcı olsa, o da yok. Konuklar da aynı. Daha önce Fettullah Hoca Efendi Hazretleri’nin (Başka daha ünvanı var da ve ben  bilmiyorsam kusura kalmasın kimse) eteklerine yapışıp oradan Ampul’e uzanan tipler de konuk. Şimdilerde ampulü gevşetme peşindeler. Cesaret de değil gösterdikleri, zavallılık. Çakma demokratlık bunun adı. Ve de demokrasinin çıkarcı aşıkları. Yani görünüm olarak öyle, askere ana avrat söven ne kadar manyak varsa, biri yoksa diğeri var. Ekran “şen ola düğün” havasında.
Ne yalaklık, ne döneklik, ne ödleklik ve ne saçmalık arıyorsan hazır.
Hepsi var bir tek geri zekalılık yok. Gazeteci, hepsini yapar da asla geri zekalılık yapmaz. Ya da geri zekalılık yapsa da ondan daha geri zekalı etrafta çoksa, farkeden olmaz.
Şimdi palavraları dinleyin, saçmlalıkların sınırlarının aptallığın ucuna kadar nasıl geldiğine bakalım.
AKP ve Asker kol kola girip sivil darbe mi yapmamış? Askerler için belgelerin bazıları saçmaymış ama; bu badem beyinliler bunu yeni mi anlamış?
Buradaki aptallık müthiş; askerle darbe yapan bir siyasal parti söylemi.
Yani olur da bu kadar olur. İnsanlık tarihinde böyle bir darbe türü yok.
Olamaz da. Sivil darbe de, hani yine anlaşılır bir döneklik olsun. Fakat kafa askere takık. Beynine bir süngü girmiş, çıkmaz bunların.

O süngü umarım sadece beyinlerini zedeler ve sadece o kadar hasar kalır. Eğer bu yalakalar ellerine öyle bir güç geçirseler, yapacakları kepazelelikleri hayal bile edemeyiz. Çünkü bunların çoğu cahil değil. Oldukça bilgili ama kişiliksiz ve olabildiğince şaşkın. Nereden tutup yalayacaklarını çözemiyorlar şu ara.
Türkiye’nin en başarılı iki partisini sayıyor adam: 1 diyor HDP ve 2. olarak AKP. Bu iki partinin aldıkları oy sayısını, milletvekili sayısına bölmüş.
Sonuç bu. Süper bir ölçü sanki;. Hani bir insan oynak ve yanaşık olur da bu kadar olur. Bu saçmalığa, susmak en mantıklısı ve susuyorum.
Aynı mantık Kenan Paşa’da da vardı. O da böyle şıpırdak bir beyne sahipti.
İşkence yaptığı için mahkum olan polis sayısını, polis teşkilatında çalışan insan sayısına bölerek, geri zekalıca oranlar bulur, bunu açıklardı.

Darbeyi de aynı beyinle yapan bir adamdı. Bu sefer urba değişmiş, bu da gezeteci.
AKP ile HDP diyor; demokrasi adına büyük ittifak yaptılar. Ne yapmışlar? Askere karşı işbirliği yapmışlar. Artık dayanamadım bu manyağa ekranda.
Kafa askere feci takık bunların. Darbe de görmemiş, acısını da yaşamamış, lünpen tipler. Ödlek. Silme korkak ve kişiliksizler. Geri zekalı demedim dikkat edilirse. Sabrım taştı.Tam televizyonu kapatmaya gidiyorum. Fakat asla küfür etmiyorum. O anda artık bu gazeteci adam ekrandan kusmaya başladı. “Bir saniye” dedi; “kimse telaşlanmasın ben CHP’liyim”. O sırada çıldırmışım. “Laaan, yeteeer” diyerek değil. “Vay ciciş vay” diyerek de değil.

Allahu ekber diyerek kapattım televizyonu. Ve bağırdım, deli gibi Kemal yetiş. Ama sen değil. Mustafaaaa, nerdesin? Sonra bayılmışım. Ayılınca, Ne seyrettiğimi yazmayım fakat; sarışın olan bilgisayar ekranımı cayır cayır yaktı; kuruttu. Bol bol faiz gördüm rüyamda, çırılçıplaktı.

Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA