Rıza Zelyut / Gazeteci /Yazar

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Rıza Zelyut / Gazeteci /Yazar

Musul Konsolosluğu’nu IŞİD’e hükümet mi teslim etti?

15 Eylül 2014 Pazartesi 11:47

Ortadoğu’da yaşanan gelişmeler aklımıza korkunç sorular getiriyor:

-Acaba Türkiye’nin Musul Konsolosluğu personelini IŞİD denilen kanlı terör örgütüne AKP iktidarı bilerek mi teslim etti?

Bu soru tehlikelidir ama anlamı derindir?

IŞİD kuvvetleri Musul’a gelirken Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun gelişmelerden habersiz gibi davrandığını biliyoruz. Bu olayın ortaya çıkabileceğini MHP Iğdır Milletvekili 3 gün öncesinden söylemiş iken AKP’nin “dünya lideri” Erdoğan ile onun meşhur dışişleri bakanı gerekli önlemleri almıyorlar. Bu ihmalin tesadüfen değil bilinçli olarak yapılmış bir teslim olma operasyonu olduğunu düşünmek durumunda kalıyoruz.

Ne mi demek istiyorum? Aklıma kötü şeyler geliyor. İçimdeki ikinci kişilik diyor ki: Uyan! IŞİD’in Musul’a yöneldiği, oraya ele geçireceği bizim hükümete bildirilmişti. Bu örgütün bizim konsolosluğa baskı uygulayacağı da belliydi. AKP iktidarı bunu iyi biliyordu. Ama:

1-Konsolosluğu bunu bilmesine karşın boşalttırmadı.

2-Orayı koruyacak önlem almadı.

3-Konsolosluk çalışanlarının ve güvenlik elemanlarının IŞİD’e teslim olmalarını istedi.

4- Onları bilinçli olarak rehin verip IŞİD’in elini kuvvetlendirdi.

5-IŞİD’e karşı bir operasyon yapılması gerekir ise, “Benim onların elinde esir elemanlarım var. Onlara bir şey olmaması için ben IŞİD’e karşı bir askeri operasyon yapamam, böyle bir uluslar arası operasyona da katılamam.” demesi gerekiyordu. Bunun için bilerek IŞİD’in Türk konsolosluk personelini esir almasına seyirci kaldılar.

Benim içimdeki ikinci kişilik bunu derken AKP iktidarın bu derin oyununun devam ettiğini söylüyor.

“Şu IŞİD’e karşı başlatılacak ortak operasyona Türkiye neden girmedi biliyor musun? Amerika; Türkiye’deki İncirlik Üssü’nü Kuzey Irak’a taşısın. Böylece Kuzey Irak’taki bölgesel hükümetin bağımsız bir devlet olduğu ABD tarafından garanti altına alınsın. Kürdistan’ın kuruluşu tamamlanmış olsun.”

Türkiye üzerinden yürütülen bir Ortadoğu savaşının kaybedeni bizim ülkemiz oluyor. Bunu yapan iktidarı da halk yüzde 50 oranında destekliyor.

Peki bizim halkımız ülkesinin düşmanı mıdır?

Hayır!

Ama o aldatılıyor. Önceleri din-iman-Kuran-başörtüsü, peşinden demokrasi, peşinden Yeni Türkiye gibi sahte sloganlarla geçim derdine düşmüş milyonlar kandırılıyor; onlar, büyük ihaneti büyük Türkiye gibi görüyorlar.

Bu körlük böyle devam ederse  Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceği karanlıktır. İktidar, bu yıkımı kapatmak için yüksek perdeden Yeni Türkiye nutukları atarak mahşerin tek atlısı gibi doludizgin gitmektedir.

Basın ikna odalarına alınarak beyin yıkama operasyonlarından geçirilmekte, bu acı ve yıkıcı gerçek gözden kaçırılmaktadır.

Bir ülkenin bu kadar kişiliksiz hale getirilmesinin sonunu hiç mi hiç hayırlı göremiyoruz.

Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA