Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mutludan kafede randevu
13 Haziran 2013 Perşembe 22:37

Mutlu'dan kafede randevu

Vali Mutlu, yüz yüze görüşmek isteyenlere Dolmabahçe Kule Kafe'ye randevu verdi

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, gece twitter üzerinden ilginç bir çağrı daha yaptı. Mesajında, "24.00'dan itiaren yüzyüze görüşmek isteyenlerle Dolmabahçe Kule Kafe'de sabaha kadar gruplar halinde görüşebilirim" dedi. 

Saat 00.30 sularında ise Dolmabahçe'deydi. İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, randevu öncesi şu açıklamayı yaptı:

Bugün Gezi Parkı'nda çevre duyarlılığıyla duran gençlerimizle bir değerlendirme yapmak için çağrıda bulundum. Gerek telefonum, gerek twitter, gerekse de mail üzerinden bana ulaşıp gelmek isteyenlerle bugün biraraya geleceğiz.. 

İyi bir toplantı olacağını düşünüyorum, onlarla yüz yüze gelmiş olmakla da büyük keyif alıyorum. Gerekirse sabaha kadar birarada olacağız. 

Ümit ediyorum bu sohbet, Gezi Parkı'nda bulunan gençlere de bir mesaj olacaktır. Bizim ne beklediğimiz, ne yaptığımız konusunu tekrar değerlendireceğiz. Güzel bir sohbet olacağına inanıyorum.

Çıkışta onların fikirlerini öğrenebilirsiniz. 

"GÜVEN KAYBI OLDU"

Vali Mutlu görüşmeye ilişkin basın mensuplarına bilgi verdiği sırada, bir kişi Vali Mutlu'ya hitaben, "Sıcak mesajlar verebiliyor musunuz? Vicdani bir muhasebe görevden alınmayı bile göze aldınız. Herşey güzel giderken televizyonu izlediğimde, ürktüm. Güven kaybı oldu. Buraya gelenler, Gezi Parkı'ndakiler tarafından yadırganabilir. Asla asla müdahale kararı vermeyin. Propaganda yapılıyor. Müdahale yok diyorsunuz müdahale ediliyor. Kendi kafanıza göre hareket etmeyeceksiniz. müdahale olmayacağına dair güvence istiyoruz" şeklinde konuştu.

Bu konuşmalardan sonra Mutlu eylemciye, "Rahat ol. Hepimizin isteği hiç kimseye bir şey olmadan eylemlerin bitirilmesi" şeklinde cevap verdi. Genç sözlerine devam edince de, "Le Havle" bile çekti.. 
Vali Mutlu daha sonra görüşmelerin yapılacağı kafeye girdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA