Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ne haliniz varsa görün
27 Haziran 2013 Perşembe 10:49

Ne haliniz varsa görün

Başbakan Erdoğan’ın Lefter’in cenazesinde protesto edilmesi ve Beşiktaş taraftarının Gezi Parkı olayları içinde yer alması nedeniyle hükümet, UEFA’dan çıkan men kararlarıyla ilgili lobi faaliyetinde bulunmayacak

BEŞİKTAŞ ve F.Bahçe’ye UEFA karşısında devletin desteği yok! İki kulüp de tahkim kurulu öncesi UEFA’ya karşı çok zorlu bir süreç yaşarlarken yanlarında devletin gücünü hissedemeyecekler. Ne hükümet ne de Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın iki kulübün de yanında yer almayacağı, lobi faaliyetlerine destek vermeyeceği, işlerine karışmayacağı öğrenildi.
PEKİ futbolu bu kadar çok seven bir iradenin sürece “uzak” kalmayı tercih etmesine neler sebep oldu? VATAN’IN Adalet ve Kalkınma Partisi kulislerinden edindiği bilgilere göre öncelikle iki kulübün gösterdiği “aykırı hareketler” bu tepkinin başını çekti.
ÖRNEĞİN Başbakan Erdoğan, F.Bahçe efsanesi Lefter’in cenazesinde kendisinin taraftarlarca  yuhalanmasını hiç unutmadı. G.Saray’a yapılan stadın her anında desteği olduğuna inanan Erdoğan açılışta kendisine gösterilen tepkiye de çok üzülmüş ve bunu da yakın çevresinde dile getirmişti.

KİŞİSELLEŞTİRDİLER!
ERDOĞAN, Beşiktaş Çarşı grubunun Gezi protestoları içinde yer almasını da tepkiyle karşıladı. İnönü Stadı’nın yeniden inşaası için bütün engellerin kaldırılmasına onay veren hatta otobüs parkının da inşaat alanına katılarak daha geniş bir alana yayılmasını da sağlamak adına destek veren Erdoğan, Çarşı’nın protestolarından çok rahatsız oldu.
KULİS bilgilerine göre Erdoğan ve Hükümet’in bu tavrına neden olan bir diğer hareket de özellikle F.Bahçe tarafında Başkan Aziz Yıldırım’la tutuklu kalan diğer arkadaşlarının kendi durumlarıyla F.Bahçe’ninkini eşdeğer tutup durumu kişiselleştirmesi oldu. Kendilerine  önerilen bütün seçeneklere direnç göstererek “masumuz” söylemiyle inat eden F.Bahçe yönetimi başına buyruk hareketle Türk futbolunun bitmeyen bir kaos içinde kalmasına neden oldu.

(Vatan)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA