Leyla Liman Oruç / Yazar

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Leyla Liman Oruç / Yazar

NE MIZIRDANIP DURUYORSUNUZ!?

02 Kasım 2015 Pazartesi 16:29

Hakikaten ne mızırdanıp duruyoruz 1 Kasım seçimlerinin ardından? 

Hayırlı olan olsun diye dualar etmedik mi? 

EE, güvenmiyor musunuz edilen tüm dualara? Usanıp bıkmadık mı siyasetin en mahrem yerimiz olan yatak odalarımızı dahi esir almasından? O kadarından da bize ne yahu. Herkes yoluna bakacak artık! 

Ekranlar uzaktan eğitimin bir parçası olmuştu fazlasıyla. Geometri dersleri gördük devlet eliyle. Hukuk, hukuksuzluk eğitimleri aldık uygulamalı hem de. Kişilik analizleri yapmayı öğrendik acı reçeteleriyle birlikte. Birbirimizden yeri geldi tiksindik, yeri geldi kucaklaşmaya susadık beraberce. Kavgacı, aşağılayıcı, ayrıştırıcı üslubu olan herkes biraz sukut dursun bence. 

Sn.Ahmet Davutoğlu’nu tebrik ediyorum. Sn.Davutoğlu ve eşi Dr.Sare Davutoğlu’nun yüreklerinin iyi, kişiliklerinin aydınlık olduğunu düşünüyor buna da inanıyorum. Sare Hanım ile çocuklarımızın veli toplantılarında aynı sınıfta aynı sırada oturduğumda mütevaziliğine şahit olmuştum. Birilerine sinir olduğumuz gibi sinir olmayacağımız Bayan Davutoğlu’na, Benim önemsediğim Bakanlıklar var. Ekonomi Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Adalet Bakanlığı. Ekonomi Bakanı olarak Sn Babacan’ın kişiliğinin değerli ve konusunda uzman olduğunu biliyoruz. Umuyorum ki bu bakanlığın sahibi o olacaktır. Geriye kaldı en mühim 2 Bakanlık. Ülkenin kalbini besleyen damarların bu Bakanlıklardan geçtiğini söylersek hata yapmış olmayız gibime geliyor. Bu Bakanlıkların “Adalet mülkün temelidir" ilkesini bizlere derinden hissettirerek çalışacakları konusunda huzur vermelerini diliyoruz. Özgürlükçü, Demokratik ve İleri Medeniyete dönük tüm çalışmalar bizleri sonsuz mutlu edecek, bunun sonucu olarak da istikrarlı tercihler konusunda destekler devam edecektir.

Ha bu arada arka bahçeye gömdüğümüz dolar balyalarını çıkartıp bozduralım! Zira dövizde istikrar döneminin başlayacağından hiç kuşkum yok. Kaostan, kavgadan bıkmış insanların ortaya koymuş olduğu iradeye duyduğum saygıyı ifade ederek hayırlı olmasını diliyorum. Başarısız olanların üstüne benzin döküp içine bol bol çıralar sıkıştırıp itfaiyelerden de uzak yerlere atalım.(Teşbihte kusur olmaz derler) Güven ve sorumluluk bilincinde olmayanlar artık bohçalarını alıp gitsinler. Başarısız olan öyle bir parti var ki devlet bütçesinden aldığı her kuruşu geri ödemesi onun namus borcu olsun diyoruz.

Yeni siyasetçilere genç siyasetçilere yol açmak için koltuğuna yapışanlara yoldan çekilin diyoruz…..

Geçmiş olsun,

Kutlu Olsun,

Hayırlı Olsun…

Mutlu Kalın

 

Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA